Naar Home page
Home

© 2007 Democraten Echt-Susteren

 

Democraten Echt-Susteren

Notulen 00609

Fractievergadering d.d. 9 november 2009

 

Notulen 00509

Fractievergadering d.d. 12 oktober 2009.

 

Notulen 00409

Fractievergadering d.d. 6 juli 2009.

 

Notulen 00309

Fractievergadering d.d. 25 mei 2009.

 

Notulen 00209

Fractievergadering d.d. 6 april 2009.

 

Notulen 00109.

Fractievergadering d.d. 9 februari 2009.

 

Naar Archief
Terug

Notulen    : Fractievergadering

Datum      : 9 november 2009.

Tijd          : 19.30 uur

Plaats       :  Café de Piep Nieuwstadt.

 

Aanwezig: Dragan Krcmar, Pierre Wagemans, Pete Rustenburg, Fons Zinken, John Dijcks, Joep Jeurissen, Piet Goudappel, Hugues von Schwarzenberg, Marian bruysten, Jan Cremers.

 

1.Opening en mededelingen:

 

Hugues von Schwarzenberg , onze voorzitter, heet iedereen van harte welkom.

Een bijzonder woord van welkom aan Pierre Wagemans. Pierre heeft zich ruim 12 jaar actief bezig gehouden met lokale politiek en wel bij de fractie Algemeen Belang als secretaris en voorzitter. Pierre heeft bij de Nederlandse Spoorwegen gewerkt als hoofd van de technische dienst. Tegenwoordig is Pierre met pre-pensioen en staat de politiek ambitie op een laag pitje, maar hij is de politiek wel altijd blijven volgen. Pierre houdt van open en transparante politiek en heeft zich bij DES aangesloten.

 

2. Notulen vergadering 12 oktober: De notulen worden zonder verdere opmerkingen vastgesteld.

 

3. Bespreking van de Raads- en Commissiestukken van de vergadering van 12 november:

De raadsvergadering van 12 november staat geheel in het teken van de algemene beschouwingen, de programmabegroting 2010 en het vaststellen van de najaarsnota.

 

DES: Als we terugblikken op het afgelopen jaar is gebleken dat het College sommige  motie’s niet uitvoert. Men kan zich afvragen wat de waarde is van een motie? Een motie is een instrument dat de raad kan gebruiken als zij het college opdraagt iets te wijzigen

Een motie is een uitspraak (in de meeste gevallen een verzoek) van de raad aan het dagelijks bestuur, om iets te doen of juist na te laten. Alle volksvertegenwoordigers kunnen een motie indienen. De motie krijgt pas betekenis als een meerderheid van de volksvertegenwoordigers voor de motie stemt. Behalve bij een motie van wantrouwen zijn de bewindslieden niet verplicht om een motie uit te voeren. Oorspronkelijk werden moties vooral ingediend door de oppositiepartijen . Met de opkomst van het dualisme worden moties vandaag de dag ook veel meer ingediend door coalitiepartijen. Als er motie’ s niet worden uitgevoerd, wat kun je dan nog meer van college verwachten? In de algemene beschouwingen houden we een terugblik en vragen ons af : Wat is beloofd en wat is gerealiseerd?? DES heeft b.v. een motie ingediend om het achterstallig onderhoud aan het groen in kaart te brengen en daar waar nodig is weer op het vereiste niveau te brengen. Deze motie is unaniem aangenomen en hiervoor is zelfs € 190.000  beschikbaar gesteld. Van enige uitwerking of besteding hebben wij nog niets gezien.

Ook moeten wij stilstaan bij Bestuurlijke zaken. Wat heeft de hele Sinterklaasaffaire nu eigenlijk opgeleverd, en nog belangrijker gekost?? Is de integriteit nu gewaarborgd? Hoe sterk is de positie van de Raad?

Belangrijk is dat de zaken die wij aanhalen dicht bij de burger staan.

Zoals b.v. de distributie van de afvalzakken voor plastic. Waarom zijn die alleen verkrijgbaar in het Gemeentehuis in Echt en bij het milieupark in Montfort?? Wenselijk is dat de zakken in iedere kern verkrijgbaar zijn, denk aan postkantoren, gemeenschapshuizen of bij verenigingen.

Het zou te ver gaan om in deze notulen alle motie’s en amendementen op te sommen ( in totaal 22).

Bijgevoegd zijn de Algemene Beschouwingen van DES en de toezeggingen door het College gedaan in de raadsvergadering van 12 november.

De programmabegroting wordt bij handopsteking overeenkomstig het voorstel van het college van BenW besloten ( DES, Groen Links en PNES stemden tegen)

 

De nota heffingen en de najaarsnota worden zonder hoofdelijke stemming door de raad besloten overeenkomstig het voorstel van het college van BenW.

 

4. Actuele zaken:

Jan Cremers deelt mede dat de PvdA raadsleden Elly Jansen en Joep Severins hebben besloten de PvdA te verlaten en zich bij DES aan te sluiten. Dit zal aan het begin van de raadsvergadering worden medegedeeld. Vanaf 12 november mag DES zich dus verheugen op de komst van de 2 raadsleden, die een langdurige politieke ervaring meebrengen. In de vergadering van 14 december zullen ze kennis maken met de andere leden van de steunfractie.

 

5. Rondvraag:

John Dijcks geeft aan dat hij mensen kan helpen met het invullen van belastingpapieren en andere officiële documenten. John kan hiervoor benaderd worden op tel. 046-4493993, Heidestraat 13, Susteren.

 

John vraagt naar de subsidiëring van de Club van Honderd. Dit is een Stichting binnen een bepaalde club, die contributie betalen en hiervan sociale activiteiten organiseren zoals uitstapjes voor gehandicapten. Dit zoeken we op.

 

Pierre Wagemans vraagt naar de vergaderdata van de Fractie. Daarvoor verwijzen we naar de website.

 

Sluiting: Niets meer aan de orde zijnde, dankt de voorzitter hartelijk voor ieders bijdrage en sluit de vergadering om 10.00 uur.

 

Volgende fractievergadering: 14 december.

 

Notulen    : Fractievergadering

Datum      : 12 oktober  2009

Tijd          : 19.30 uur

Plaats       : Café de Piep Nieuwstadt

 

Aanwezig : Gemma Claessens, Agnes Visser, Dragan Krcmar, Piet Goudappel, Joep Jeurissen, Pete Rustenburg, Fons Zinken, George Montforts, Jan Cremers, Marian Bruysten.

Afgemeld: John en Lenie Dijcks, Annie Greten, Hugues von Schwartzenberg, Wim Winteraeken.

 

1. Opening en mededelingen: Hugues von Schwarzenberg is ziek en wordt vervangen door Jan Cremers. De plaatsvervangend voorzitter heet iedereen van harte welkom.

 

2. Notulen vergadering 6 juli: De notulen worden zonder verdere opmerkingen vastgesteld.

 

3. Bespreking van de raads- en commissiestukken van de vergadering van 15 oktober:

Cursief is wat in de raad besloten is.

 

Agendapunt 2: Vaststelling van de definitieve agenda:

DES vraagt om agendapunt 8: Voorstel tot vaststelling van Bestemmingsplan ‘Kern Slek 2009’van de agenda te halen, vanwege een , in het voortraject, niet afgehandelde zienswijze.

De burgemeester vraagt de Raad om een besluit bij dit ordevoorstel. Besloten wordt het agendapunt te behandelen ,en DES om nadere uitleg te vragen , waarna altijd nog kan worden bezien of het voorstel wordt teruggetrokken.

 

Door DES is inhoudelijk ingegaan op :

Agendapunt 8: Voorstel tot vaststelling van Bestemmingsplan Kern Slek 2009.

DES: Bij DES is een verzoek terecht gekomen van fam. Beulen Slek, die tegen de vrijstelling van het  bouwproject Star Potatie  in 2007 een zienswijze hebben ingediend. Volgens de Familie Beulen is deze zienswijze door de gemeente nooit afgehandeld, daardoor hebben zij ook geen bezwaar gemaakt tegen Bestemmingsplan Kern Slek, wat wel de bedoeling was.

Verder heeft de Fam. Golsteyn, Dijkveldstraat Slek, onze hulp ingeroepen, omdat als het bestemmingsplan zoals het voorligt wordt vastgesteld door de Raad, de Fam. Golsteyn aansprakelijk kan worden gesteld voor overlast en geluidshinder van de dieren die zij achter in hun tuin houden. Dit zijn 8 bijenkorven met plaats voor 450.000 bijen, verder schapen, kippen en een haan. Zij vrezen dat overlast niet te voorkomen is, maar vragen op grond van de ‘oudste rechten’ om een oplossing hiervoor. Zij krijgen te maken met 8 nieuwe buren die met de achterkant aan hun tuin grenzen.

Voorts zijn er diverse bezwaren ingediend tegen de bestemming ’Agrarisch gebied’ op percelen die gelegen zijn binnen de bebouwde kom. In 2007 is een motie van de coalitie unaniem aangenomen, om te bekijken of de bestemming ‘bouw’ op de percelen gelegd kan worden.

Voor de vergadering wordt een brief van de Fam. Beulen gekopieerd en rondgedeeld, alsmede een schrijven van de advocaat van de familie, waarin melding wordt gemaakt van de ingediende zienswijze. In eerste instantie reageren de fracties behoudend. De informatie is te vaag, om hiervoor het voorstel terug te trekken.

Wethouder Janssen: Wil niet tegemoet komen aan het verzoek van de fam. Golsteyn en houdt zich aan het gemeentelijk standpunt op de ingediende zienswijzen.

Ook aan het gemeentelijk standpunt, inzake de ingediende zienswijzen tegen de Agrarische bestemming op verschillende percelen, wordt niet getornd De heer Janssen geeft toe dat het College de motie van de coalitie naast zich neer heeft gelegd.

In tweede instantie wordt het voorstel teruggetrokken, op grond van de onduidelijkheid betreffende de zienswijze van de familie Beulen.

 

Agendapunt 9: Vaststelling van Bestemmingsplan “Echt-Noord 2009”

DES: Locatie Maasbrachterweg 2 wordt uit het bestemmingsplan gehaald en later apart in procedure gebracht. Tegen deze bestemming zijn 14 zienswijzen ingediend. Des vraagt zich af waarom hier met rechten van mensen wordt geschoven. Waarom blijven deze bezwaarmakers in de kou staan?

Wethouder Janssen: Ter voorkoming van eventueel gelijktijdige dubbele gerechtelijke procedures, waarmee geen redelijk belang gediend wordt en wat ook rechtsonzekerheid met zich meebrengt is het derhalve gewenst om, in afwachting van de uitkomst van de (lopende) beroepsprocedures tegen de verleenden vrijstelling en bouwvergunning, de locatie Maasbrachterweg 2 niet het bestemmingsplan Echt-Noord 2009 op te nemen. Eerst nadat de procedures ten aanzien van de verleende vrijstellingen en bouwvergunning onherroepelijk zijn afgerond zal er een bestemmingsplan voor deze locatie in procedure worden gebracht.

Zonder hoofdelijke stemming besluit de Raad overeenkomstig het voorstel van het College van BenW

 

4. Actuele zaken : De raadsvergadering van 5 november is vanwege het ontbreken van agendapunten afgelast. Hiervoor in de plaats wordt een raadsinformatieavond gehouden  met informatie over de ontwikkelingen in de Regio Limburg.

 

5. Rondvraag:

George Montforts: vindt dat het tijd wordt om te starten met de voorbereidingen tot de concrete verkiezingscampagne 2010. Diverse vragen komen aan de orde:

Hoe staan wij er financieel voor?

Buiten de ‘kopmensen’ beschikt de fractie over weinig sterke stemmentrekkers. Hoe te komen tot een sterke formatie?

Welke reclamestrategie gaan we voeren?

Besloten wordt om een verkiezingscommissie samen te stellen.

Tijdens de  vergadering melden zich aan: Jan Cremers, Marian Bruysten, Fons Zinken, George Montforts, Dragan Krcmar en Joep Jeurissen. Verder zal Hughues von Schwarzenberg uitgenodigd worden om deel te nemen. Ook Jeanny Savelkoul zal, vanwege haar ervaring bij de vorige verkiezingen, worden benaderd om mee te doen. Aan Marian wordt gevraagd om een mail te sturen naar voornoemde leden, met een datum voor een eerste bijeenkomst.

 

Peter Rustenburg:

Pete was tijdens de vorige vergadering opgenomen in het ziekenhuis. In deze vergadering wil hij graag Jan Cremers bedanken voor de voorbereidingen die hij heeft getroffen, om van de uitreiking van de Koninklijke Onderscheiding een bijzondere verrassing te maken en een emotionele , onvergetelijke gebeurtenis.

 

Verder wil Pete melden dat de verkeersremmers op diverse straten in Susteren zo hoog zijn, dat een auto met trekhaak de verkeersdrempel aan de achterkant raakt. Indien een auto zich aan de vastgestelde snelheid houdt , moet deze auto zonder schade over deze verkeersdrempel kunnen rijden. Afgesproken wordt om een brief te schrijven naar de gemeente, met het verzoek een oplossing te zoeken.

 

Ook meldt Pete dat er mensen zijn verhuisd van Wilhelminalaan naar Beatrixstraat. Eén huishouden neemt hiervan constant 5 parkeerplaatsen in beslag.  Wat schrijft de APV voor? Dit wordt opgezocht.

 

Fons Zinken: Harmonie de Groasblaozers krijgt na 10 jaar wel, ineens géén subsidie meer van de gemeente. Voor twee verenigingen in de kleine kernen wordt wel uitzondering gemaakt. Is Berkelaar geen kleine kern? Berkelaar wordt bij de kern Echt gerekend. Probleem dat bij veel verenigingen speelt, dat mensen uit andere gemeenten lid zijn van de vereniging. Fons vindt dat hier een concessie moet worden gedaan aan het subsidiebeleid, zodat ook de gezelschappen in kleine gemeenschappen voorzien worden van subsidie.

De evaluatie van de uitvoering van het subsidiebeleid staat gepland voor de Raadsvergadering 14 december

Wij zullen dit probleem in Commissie en Raad bespreken.

 

6. Sluiting:

 

De voorzitter bedankt iedereen voor de aanwezigheid en inbreng en sluit de vergadering om 21.30

 

 

Notulen       :    Fractievergadering

Datum         :    6 juli 2009

Tijd             :     19.30 uur

Plaats          :     Café de Piep, Nieuwstadt

Aanwezig   :     Hugues von Schwarzenberg, Jan Cremers, George Montforts, Marian Bruysten, Gemma Claessens, Agnes Vissers, Annie Greten, Joep Jeurissen, Dragan Krcmar, Fons Zinken.

 

1. Opening en mededelingen

De voorzitter opent de vergadering en heet iedereen van harte welkom.

 

2. Notulen vergadering 6 juni 2009

De notulen worden zonder verdere opmerkingen vastgesteld.

 

3. Bespreken van de Raads- en commissiestukken van de raadsvergadering van 9 juli

Cursief is wat in de raad besloten is

 

Agendapunt 4: Voorstel tot vaststelling van de jaarrekening 2008.

DES: Het valt ons op dat er veel mutaties zijn op reserves die niet geraamd zijn. Verschillende oude restantkredieten worden overgeheveld naar het volgend jaar. Wij trekken hieruit de conclusie dar het college voorlopig niet van plan is hierover verantwoording aan de raad af te leggen. Of is men van plan het geld in te gaan zetten voor andere zaken dan waarvoor de kredieten werden aangevraagd? Ook worden dringend kredieten aan de Raad op het moment dat iets actueel is, terwijl ze meestal door capaciteitsgebrek niet kunnen worden uitgevoerd. Na jaren zijn de plannen zo ondoorzichtig geworden dat de Raad hier moeilijk nog een efficiënt oordeel over kan uitspreken.

De Raad moet meer de vinger aan de pols houden.

Namens de oppositie dient Mevrouw Janssen een motie in: verzoekt het College het instrument van een bestuurlijke boete te overwegen. Met een plan van aanpak de gemeenteraad te informeren zodat recht wordt gedaan aan de slogan en de kosten van de afvalstoffenheffing niet onevenredig wordt toegerekend aan de inwoners die zich schuldig maken aan het dumpen van zwerfvuil.

De motie wordt overgenomen door het College.

De Jaarrekening 2008 wordt met 20 stemmen voor en 2 stemmen tegen (Groen Links) vastgesteld overeenkomstig het voorstel van B en W.

 

Agendapunt 5: Voorstel tot vaststelling van de Voorjaarsnota 2009.

DES: We moeten structureel € 2.000.000 bezuinigen. De burgers begrijpen het niet meer. Na de Sinterklaasaffaire waarbij de wethouders leuke presentjes hebben uitgedeeld aan bevriende verenigingen en instanties , moet de wethouder ons toch eens uitleggen hoe dat zit met incidentele meevallers en structurele uitgaven.

Taakstellingen worden niet gehaald, we moeten afzien van de bezuinigingen in de begroting, maar de OZB moet wel verhoogd worden met 2 % bovenop de inflatiecorrectie. Daar stemmen we natuurlijk niet mee in.

De gemeente wil investeren in de organisatie. Hoeveel geld is daar nu al niet ingestoken, inclusief het Bing-rapport dat € 103.000 heeft gekost. Vanaf de fusie zijn er grote bedragen gestoken in bijscholing, opleiding, vernieuwd dienstverleningsconcept, integriteitcursus. Dat er dan nog zoiets kan plaatsvinden als de Sinterklaasaffaire betekent dat dit weggegooid geld is.

Voorts wordt er veel te veel gebruik gemaakt van externe adviseurs en onderzoeken. Wij zijn ervan overtuigd dat er veel geld te verdienen is door gebruik te maken van de eigen expertise in de organisatie.

Tenslotte : het groenonderhoud . Wij moeten ons als Raad eens afvragen hoe we dit groenbeheer onder controle kunnen krijgen en in kaart kunnen brengen. Er komen veel te veel klachten binnen. Kijk eens naar het Landschapspark Nieuwstadt. Jonge aanplant wordt niet verzorgd en wordt verstikt door het onkruid. Verspilling van gemeenschapsgeld.

Marian Bruysten dient namens de oppositie een motie in:Constaterende dat het college vraagt of het wenselijk is dat slechts voor een periode van twee jaar een financiële impuls wordt gegeven  aan het mantelzorgcompliment, verzoeken wij het College, vanwege de belangrijke bijdrage die mantelzorgers leveren aan het langer thuis wonen van ouderen en zieken, om de middelen vanaf 2011 structureel op te nemen in de begroting.

De motie wordt door het College overgenomen.

De Voorjaarsnota wordt met 19 stemmen voor en 3 stemmen tegen ( Groen links en de PvdA) vastgesteld overeenkomstig het voorstel van B en W.

 

De Vergadering wordt om 23.35 geschorst tot maandag 13 juli.

 

Agendapunt 6: Voorstel betreffende de evaluatie van het minimabeleid.

DES: Het minimabeleid is de laatste jaren verbeterd, maar wij vinden dat de burgers er te weinig actief bij betrokken worden. Er kan nog veel verbeterd worden. Er zullen in de toekomst door meer werkeloosheid meer mensen een beroep gaan doen op de WWB en toch wil het college geen extra middelen beschikbaar stellen. Uit welke pot moet dit geld komen? Kan het minimabeleid op den duur wel succesvol blijven?

Zonder hoofdelijke stemming besluit de Raad overeenkomstig het voorstel van B en W.

 

Agendapunt 7: Voorstel betreffende het nemen van nieuwe beslissingen n.a.v. de uitspraken van de Raad van State inzake planschade In de Mehre.

Het voorstel wordt teruggenomen.

 

Agendapunt 8: Voorstel met betrekking tot het strategisch verbeterplan in relatie met BING.

DES: Het Bing rapport ( 40 pagina’s) is in onze ogen waardeloos. In het rapport wordt niemand schuldig bevonden. De hele affaire wordt in een gigantische doofpot gestopt en schoongewassen. Bing heeft geen nieuwe feiten naar boven gebracht, trekt geen conclusies en geeft geen aanbevelingen en dat alles voor de som van € 103.000,--

We hebben meer dan genoeg over deze affaire gezegd. Het strategisch verbeterplan hoeft voor ons niet zo nodig. In ons verkiezingsprogramma hebben wij altijd  de uitgangspunten nagestreefd die nu in dit plan worden voorgesteld . Voor ons staat hier niets nieuws in. Aan de integitreitsconferentie zullen  wij niet deelnemen. Wij stemmen alleen in met dit Strategisch Verbeterplan omdat meer aan opleiding en scholing voor de Raadsleden wordt gedaan. Kennis is macht.

Bij handopsteking wordt het voorstel met 19 stemmen voor en 1 stem tegen (Groen Links) vastgesteld volgens het voorstel van B en W.

 

Agendapunt 9: Voorstel betreffende subsidieverzoeken.

DES: Het gelijkheidbeginsel staat hier ter discussie.  Uit de Essent gelden zijn onterecht bedragen uitgekeerd aan Verenigingen, buiten het door de Raad vastgestelde subsidiebeleid, en zonder toestemming van de Raad. Inmiddels hebben 8 verenigingen zich, beroepend op het gelijkheidsbeginsel, eveneens aangemeld om voor een bijdrage in aanmerking te komen. Het College wil deze aanvragen niet honoreren. Men geeft in feite  toe dat de subsidies uit de Essent gelden niet wettelijk verstrekt zijn, maar gerepareerd zijn door een beschikking om incidentele subsidies te verstrekken, waar nergens vermeld staat dat verdere aanvragen hiervan buitengesloten zijn. Ons inziens kunnen verenigingen zich beroepen op dit raadsbesluit en de subsidiegelden op basis van het gelijkheidsbeginsel in alle eerlijkheid opeisen.

Bij handopsteken besluit de Raad met 14 stemmen voor en 4 stemmen tegen( PvdA, DES en VVD)

 

4. Actuele zaken:

Fons deelt mee dat de VPPG zich sterk heeft gemaakt voor de scholing en opleiding van raadsleden en aspirant-raadsleden van lokale politieke partijen. Deze cursussen worden door Koepelorganisatie VPPG gegeven. Deze subsidie is door het Ministerie van Binnenlandse zaken toegekend. Fons raadt ons aan deze subsidie aan te vragen.

 

5. Rondvraag:

George merkt op dat we na de zomervakantie moeten gaan werken aan ons plan de campagne richting Verkiezingen 3 maart 2010. Nieuwe kandidaten moeten benaderd worden. Ook moeten we een plan opstellen hoe we de reclame gaan aanpakken, visitekaartjes, aanplakbiljetten etc.

George is op Koninginnedag op bezoek geweest bij Pete Rustenburg, die een Koninklijke Onderscheiding heeft ontvangen voor het vele verdienstelijke werk dat hij verricht heeft voor onze gemeenschap. George was getuige van een zeer geëmotioneerde maar apetrotse Pete.

 

6. Sluiting:

De voorzitter wenst allen een prettige vakantie , bedankt iedereen voor de aanwezigheid en inbreng en sluit de vergadering om 10.10 uur.

 

 

Notulen    : Fractievergadering

Datum      : 25 mei 2009

Tijd          : 19.30 uur

Plaats       : Café de Piep Nieuwstadt

Aanwezig : Hugues von Schwarzenberg, George Montforts, Marian Bruysten, Dragan Krcmar, John en Lenie Dijcks, Fons Zinken, Agnes Vissers, Gemma Claessens.

 

1. Opening en mededelingen: De voorzitter heet iedereen van harte welkom.

Op 29 april j.l. heeft ons trouwe lid Pete Rustenburg een Koninklijke onderscheiding  in de Orde van Oranje Nassau mogen ontvangen uit handen van Burgemeester Dieudonné Akkermans. Namens de hele fractie hebben wij Pete Rustenburg op deze dag hartelijke gefeliciteerd met deze welverdiende onderscheiding.

 

2. Notulen vergadering 6 april 2009: De notulen worden zonder verder opmerkingen vastgesteld.

 

3. Bespreken van de raads- en commissiestukken van de raadsvergadering van 9 juli :

Cursief is wat in de raad besloten is.

 

Agendapunt 5: Voorstel betreffende gemeenschappelijke regeling subsidiëring Anti Discriminatie Voorziening (ADV-Limburg)

Dit raadsvoorstel gaat over een door de Raad geaccordeerd voorstel d.d. 18 dec. 2008.

De Raad wordt nu gevraagd het College toestemming te geven voor het deelnemen aan een gemeenschappelijke regeling om de uitvoering goed vorm te kunnen geven.

DES: Wat valt onder de term discriminatie? Hoe geeft men hier aandacht aan middels publicatie? De (uitgebreide) omschrijving van wat er onder de term discriminatie valt is neergelegd in een rapport dat  voor de raad ter inzage heeft gelegen voor de raadvergadering  van 18 dec. 2008.

Burgemeester: Tijdens de week van het respect (begin November) zal aandacht worden besteed aan discriminatie en de anti-discriminatie- voorziening (Waekblaad). De resultaten van de ADV zullen elk jaar in de Commissie Bestuurlijke Zaken worden besproken in die vergadering waarin ook de tussentijdse rapportage integraal veiligheidsbeleid en de jaarreportage van de politie zijn geagendeerd. De globale cijfers ( aantal klachten etc.) van de ADV zullen worden opgenomen in het burgerjaarverslag 2010. Bij de politie zal worden nagevraagd of bij de jaarcijfers ook kan worden aangegeven in hoeverre er bij geweldplegingen en bedreigingen sprake is van discriminatie.

Zonder hoofdelijke stemming besluit de Raad overeenkomstig het voorstel van Ben W.

 

Agendapunt 6: Voorstel betreffende brandweerzorg, fysieke veiligheid en vervolg bestuursopdracht.

DES: De Brandweer heeft een brandbrief geschreven en gevraagd om actie. De situatie omtrent de huisvesting begint nu toch wel erg lang te duren. De vrijwilligers van de post Echt maken zich zorgen om de veiligheid van de burgers, het invullen van hun verantwoordelijkheid op het gebied van brandbestrijding en hulpverlening en over hun eigen persoonlijke veiligheid tijdens de uitvoering van deze taken.  Al 10 jaar is de gemeente bezig met plannen en onderzoeken. Wat moet er nóg onderzocht worden om tot besluitvorming te komen?? Deze brief is door 36 vrijwilligers ondertekend.

DES: Kan de brief van de brandweer helemaal onderschrijven. Er moet gemetseld worden!! College vragen om voor de volgende  vergadering een uitgebreid voorstel aan de Raad voor te leggen, waarin de financiering rond is.

Burgemeester: Uiterlijk in februari zal de Raad een voorstel over de kosten van de nieuwe brandweerkazerne kunnen behandelen. Bij het treffen van verkeersmaatregelen ( uitrit Rijksweg Noord??) zal zoveel mogelijk rekening gehouden worden met de aanrijroutes van de brandweer.

Zonder hoofdelijke stemming besluit de Raad conform het voorstel van BenW.

 

Agendapunt 7: Voorstel tot het nemen van een besluit op een bezwaarschrift tegen het raadsbesluit tot onttrekking aan het openbaar vervoer van wegen in het kader van de aanleg van Bedrijventerrein De Berk II.

Zonder hoofdelijke stemming besluit de Raad conform het voorstel van BenW.

 

Agendapunt 8: Voorstel tot het vaststellen van de verordening leerlingenvervoer gemeente Echt-Susteren.

Portefeuillehouder Wolters: De portefeuillehouder zal bij de vergadering van de Commissie Maatschappelijk Voorzieningen op 2 juni aanwezig zijn, zodat de commissieleden in de gelegenheid zijn vragen te stellen over de aanbesteding van het leerlingenvervoer.( Was bij de vorige aanbesteding de jaaromzet een hoge eis, nu wordt vooral een eis gesteld aan de leeftijd van de voertuigen. Niet het feit of een voertuig goedgekeurd is voldoende, ook moet het voertuig recent zijn aangekocht. Lijst Samenwerking is bang dat slechts één bedrijf in Limburg aan deze eisen kan voldoen. Mocht dit bedrijf  uit de bus komen bij de Europese aanbesteding dan wil lijst Samenwerking onderzoek naar het bestek . Antwoord Gemeente: Er is sprake van een Europese aanbesteding . Dit betekent dat alle bedrijven in Europa, dus ook de lokale vervoersbedrijven kunnen  meedoen. Er is ruimte voor aanneming in combinatie met onderaanneming. Kortom lokale bedrijven kunnen als hoofdaannemer inschrijven in combinatie met een ander vervoersbedrijf of als onderaannemer aan de slag. Dit vervoer wordt momenteel verzorgd door Sieswerda Taxi’s te Sittard in onderaanneming met VaassenTours Echt, Taxibedrijf Sevriens in Koningsbosch, Schmitz Reizen te Susteren en Ha-tax te Nieuwstadt. Het college ziet geen reden, in overleg met de lokale vervoerders in de gemeente, een informatiebijeenkomst te beleggen over deze problematiek )

Zonder hoofdelijke stemming besluit de raad overeenkomstig het voorstel van BenW.

 

4. Actuele zaken: Dragan Krcmar vraagt of er al enige reactie is van de advocaat van Ex-wethouder Jo Verheesen. Tot op heden hebben wij niets meer vernomen van de advocaat. Ook niet na het verschijnen van het BING-rapport. Intern hebben we wel vernomen dat de Fractie Samenwerking  het inschakelen van een advocaat Jo Verhesen ontraden zou hebben.

 

Planschade in de Mehre: Deze staat op de agenda van de Raadsvergadering van 9 juli. Dit zullen we bespreken in de fractievergadering  van 6 juli.

 

5. Rondvraag:

Hiervan wordt geen gebruik gemaakt.

 

6. Sluiting:

De voorzitter bedankt iedereen voor de aanwezigheid en inbreng en sluit de vergadering om 21.30 uur.

 

NOTULEN: Fractievergadering

Datum: 6 april 2009

Tijd:  20.30 uur

Plaats:  Café de Piep te Nieuwstadt.

 

Aanwezig: Annie Greten, Agnes Vissers, George Montforts, Nellie en John Dijcks,  Dragan Krcmar, Joep Jeurissen, Fons Zinken, Marian Bruysten, Hugues von Schwarzenberg, Jan Cremers.

 

1. Opening en mededelingen: De voorzitter heet iedereen van harte welkom. Een bijzonder woord van welkom aan ons nieuw lid Dragan Krcmar. Dragan is op 6-12-1953 in Sarajevo geboren en woont 5 jaar met zijn gezin in Echt. Dragan doet vrijwilligerswerk, en zit in diverse instanties zoals het Huis voor de Zorg, PAZ Platform Allochtone Zorgdragers, ProgrammaBeleidsOrgaan van de Lokale omroep. Dragan zal voor onze fractie plaatsnemen in de Commissie Maatschappelijke Voorzieningen.

 

2. Notulen vergadering 9 febr.: De notulen worden zonder verdere opmerkingen vastgesteld.

 

3. Bespreking van de raads- en commissiestukken van de raadsvergadering op 9 april:

(cursief is wat in de raad besloten is)

Agendapunt 4 a tot en met h: Voorstellen tot benoeming nieuwe wethouders Wolters (CDA)en J.J.M Dijcks (Lijst Samenwerking) en de raadsleden P. Cox en J.P.C. Dijcks (CDA) en J. van Neer ( Lijst Samenwerking)

DES: wij zijn het nooit eens geweest met het riante aantal van 6 wethouders. Niet alleen vanwege de kosten, maar niemand heeft ons kunnen uitleggen wat nu de meerwaarde is van dit aantal voor de Gemeente Echt-Susteren. Door de Sinterklaasaffaire is gebleken dat die meerwaarde er niet is . Onder het toeziend oog van 4 wethouders en 1 burgemeester heeft deze affaire zich kunnen ontwikkelen en hebben twee wethouders ongestoord hun gang kunnen gaan met het verdelen van een gedeelte van het Essent-geld. Wij hadden liever gezien dat men tot de volgende verkiezingen verder zou besturen met vier wethouders en een burgmeester, en een herverdeling van de portefeuilles. De coalitie beslist anders: Twee nieuwe wethouders (uit dezelfde besmette fractie’s) die Sinterklaasaffaire mede ondersteund hebben. Drie nieuwe raadsleden.

Uiteraard zal DES de voorstellen a t/m h niet ondersteunen en blanco stemmen.

Een amendement van Groen Links wordt verworpen. In dit amendement vraagt Groen Links om de benoeming van de wethouders in ieder geval uit te stellen tot het BING-rapport openbaar is en behandeld door de gemeenteraad.

Alle voorgedragen leden worden benoemd.

 

Agendapunt 4 i: Voorstel tot benoeming raadsleden tot lid van de rekenkamercommissie. Lid van de auditcommissie, voorzitter van de commissie Ruimtelijke Ontwikkelingen en plaatsvervangend voorzitter van de commissie Ruimtelijke Ontwikkelingen.

Bij acclamatie benoemt de Raad:

-De Heer J.P.C Dijcks tot lid van de Rekenkamercommissie Echt-Susteren

-De Heer P. Cox tot lid van de auditcommissie

-De Heer P. Cox tot voorzitter van de Commissie Ruimtelijke Ontwikkelingen

-De Heer J.P.C. Dijcks tot plaatsvervangend voorzitter van de Commissie Ruimtelijke Ontwikkelingen.

 

Agendapunt 5: Voorstel Experiment bevordering arbeidsinschakeling alleenstaande ouders

DES: Een prima initiatief, alleen nog weinig bekend van hoe het actieplan eruit gaat zien.Of het een succes wordt kan alleen blijken als het experiment in uitvoering is. Natuurlijk positief als meer mensen hierdoor aan werk komen.

Portefeuillehouder Beckers: De wethouder vindt het terugverdien effect enigszins onderbelicht in dit raadsvoorstel. Voor elke alleenstaande oudere die uiteindelijk ( fulltime) aan het werk gaat en blijft, bespaart de gemeente ca. € 16.000. In overleg met het ministerie zal worden bekeken of de doorlooptijd van 2,5 jaar naar 3 jaar zoals oorspronkelijk bedoeld, kan worden verlengd.

In overleg met de ambtelijke organisatie zullen de doelstellingen van het experiment op gemeentelijk niveau SMART worden geformuleerd, zodat bij de voortgangsrapportages en de eindevaluatie beter kan worden  gemeten of de doelstellingen worden gehaald. De commissie Maatschappelijke voorzieningen en de raad zullen na het eerste jaar van het experiment worden geïnformeerd over de tot dan toe geboekte resultaten.

Zonder hoofdelijke stemming besluit raad overeenkomstig het voorstel van BenW.

 

Agendapunt 6: Voorstel kredietvotering project Rieter-Expo

DES: de ontwikkeling van Plan Rieter is al in een vergevorderd stadium. Ontwikkeling Plan Expo is nog onzeker. Uit het voorstel is niet duidelijk of van de raad wordt verwacht nu al dan niet een keuze te maken tussen de twee in het voorstel genoemde optie’s (ofwel Rieter en Expo uitvoeren of alleen Rieter)Wij stellen voor om als gemeente dit project niet uit handen te geven. Dat het minder fraaie gebouw Expo voorlopig niet zal verdwijnen moeten we maar voor lief nemen. In Echt ziet het centrum er nog altijd beter uit dan in Susteren.

Portefeuillehouder Beckers: geeft aan dat de gemeente ook voor de lokatie Expo een overeenkomst met een projectontwikkelaar heeft afgesloten en dus verplichtingen is aangegaan. Burgemeester: Het onderzoek naar risico’s binnen de gemeentelijke projecten start binnenkort en zal voor de zomer zijn afgerond. De raad wordt geïnformeerd over de resultaten van dit onderzoek.

Bij handopsteken besluit de raad met 18 stemmen voor( CDA, PvdA, DES, VVD, Samenwerking, Algemeen belang) en twee tegen (Groen Links)overeenkomstig het voorstel van BenW

 

Agendapunt 7: Voorstel tot kredietvotering n.a.v. de eindafrekening van de aanleg infrastructuur als gevolg van de verhoogde brug Julianakanaal (€1.102.800)

DES: Deze overschrijding is aanzienlijk. Kennelijk is het College, na herhaaldelijk verzoek van raad en commissie , niet in staat tijdig kredietoverschrijdingen te melden, laat staan de raad via een voorstel de mogelijkheid bieden krediet te voteren of niet. Het college heeft kennelijk niet over elke overschrijding een besluit genomen. En dat is hoogst merkwaardig, want dat betekent dat het college niet op de hoogte is van de voortgang van dit project en misschien ook niet van andere projecten (hoezo meerwaarde 6 wethouders??) Wij vinden dit een gemeenschappelijke verantwoordelijkheid van het gehele college, men kan zich niet verschuilen achter de verantwoordelijke portefeuillehouder. Welke maatregelen neemt het college om te voorkomen dat dit soort situaties blijft voortbestaan? Beckers moet grip zien te krijgen op de budgetten, ondanks de aanschaf van financieel programma speciaal voor grondbedrijfprojecten. Het is en blijft mensenwerk.

Wethouder Beckers: geeft toe dat ook het college onaangenaam verrast was. Momenteel laat het college alle lopende (grondbedrijf)projecten onderzoeken door een extern bureau. Het college gaat projectmatig werken scherper inzetten. Projectleiders krijgen hulpmiddelen om hun projecten in control te houden. Beckers geeft aan dat dit alleen hulpmiddelen zijn . Het college is zich ervan bewust dat ook de cultuur moet veranderen. Beckers geeft ook toe, dat kapitaliseren duur is.

Burgemeester: De raad zal worden geïnformeerd over de maatregelen die het college zal nemen ter voorkoming van gevallen waarin de raad niet tijdig wordt geïnformeerd over mogelijke tekorten en niet tijdig wordt verzocht aanvullende kredieten te voteren.

Bij handopsteken besluit de raad unaniem overeenkomstig het voorstel van BenW

 

Agendapunt 8: Voorstel begrotingswijziging nr. 6 betreffende overschrijding van kredieten.

DES: Wat ons erg stoort in dit voorstel is de samenvatting: Het raadsbesluit moet genomen worden vóórdat de accountant de jaarrekening controle heeft afgerond. Hiermee wordt voorkomen dat deze overschrijdingen invloed hebben op het oordeel van de accountant inzake de begrotingsrechtmatigheid bij de controle van de jaarrekening 2008 .

De commissieleden zijn erg teleurgesteld weer te moeten constateren dat er kennelijk iets mis met de monitoring van de kredieten en verzoeken het college dringend verbeteringsacties door te voeren. Wethouder Beckers is het eens met de commissieleden dat er reëel moet worden begroot. Kennelijk worden de kredieten te lang van te voren gevoteerd. Dit legt beslag op middelen die misschien tussentijds voor iets anders gebruikt hadden kunnen worden.

Bij handopsteken besluit de raad overeenkomstig het voorstel van BenW

 

Agendapunt 9: Voorbereidingskrediet gebiedsvisie Susteren

DES: Op het moment dat plannen gemaakt worden moeten we kijken naar de realiteit. De vraag rijst: Gaat met dit krediet niet hetzelfde gebeuren als het vorige plan?

Wethouder Janssen: De raad kan de planning van de deelprojecten van de gebiedsvisie Susteren in juli tegemoet zien. Zonder hoofdelijke stemming besluit de raad overeenkomstig het voorstel van BenW

 

Agendapunten 10 t/m 13 : geen opmerkingen

Zonder hoofdelijke stemming beluit de raad overeenkomstig de voorstellen van BenW.

 

4. Actuele zaken:

Onze partij heeft een brief ontvangen van een advocatenkantoor uit Maastricht. In die brief wordt namens cliënt de heer Verheesen uit St. Joost gevraagd een schriftelijke verklaring te doen toekomen over onze uitspraken in de raadsvergadering van 12 februari 2009. Doen wij dat niet dan zal cliënt aangifte doen terzake smaad en/of laster. Natuurlijk zullen wij geen schriftelijke verklaring sturen. Integendeel, wij nemen geen woord terug van wat wij in de raadsvergadering verteld hebben. Dat Verheesen de gemeentewet niet kent is inmiddels duidelijk. Maar ook de  advocaat weet schijnbaar niet dat een raadslid beschermd is door de gemeentewet. Leden en andere personen die in een raadsvergadering deelnemen aan de beraadslaging kunnen ingevolge artikel 22 van de Gemeentewet niet in rechte worden vervolgd. Met andere woorden, o.a. raadsleden genieten op dat gebied onschendbaarheid. Voor het antwoord op de brief zie onze website. Tot op heden wij nog geen reactie van de advocaat mogen ontvangen. Deze actie heeft voor onze fractie wel een leuk krantenartikel opgeleverd en een artikel in Binnenlands bestuur.

 

5. Rondvraag:

Fons: Bij de begrotingsbehandeling zijn in de 2de kamer twee amendementen aangenomen.

Politieke partijen kunnen op grond van een nieuwe regeling subsidie krijgen voor de scholing van gemeenteraadsleden. Ook lokale politieke partijen komen voor deze subsidie in aanmerking. Voor deze regeling is € 400.000.-- beschikbaar. Dat heeft minister Ter Horst aan de Tweede Kamer laten weten in reactie op een amendement van de Tweede Kamer. Met deze regeling komt volgens Ter Horst een eind aan de discussie over de subsidiering van lokale politieke partijen door de rijksoverheid. Om de opkomst bij verkiezingen te vergroten en politieke partijen in staat te stellen hiervoor activiteiten te organiseren, heeft Ter Horst de subsidie aan politieke partijen verhoogd met een bedrag van € 500.000.-.

Volgens Fons krijgen Lokale Partijen geen geld om campagne te voeren. De VPPG gaat actie voeren, zodat ook lokale partijen voor deze subsidie in aanmerking kunnen komen.

 

Volgens Fons klopt de modelverordening VNG met betrekking tot art. 33 van de gemeentewet inzake de fractievergoeding niet. Marian zal een exemplaar bij de griffier opvragen en Fons toesturen.

Fons heeft geconstateerd dat het viaduct in Berkelaar weer open is voor verkeer.(Zou dat komen door de brief die wij hebben gestuurd en waar we trouwens nog geen antwoord op hebben ontvangen)

 

Joep:   Is er al iets bekend over de inzameling van plastic? Dit najaar vindt een herijking van de afvalstoffen inzameling plaats. Komt dit jaar nog in de Raad.

 

Agnes: Wil graag een klacht indienen over het slechte onderhoud van het groen. Wij hebben inmiddels geconstateerd dat het onderhoud op veel plekken in de gemeente erbarmelijk slecht gebeurt. Jan is vorige week met Ton Roumen van Openbare werken langs deze plekken gereden. De ambtenaar erkende het probleem, maar zei dat dit alles met een te krap budget heeft te maken. De motie die wij destijds hebben ingediend en unaniem door de raad is aangenomen, heeft dus niks uitgehaald.

We zullen  hier bij de eerstvolgende gelegenheid (voorjaarsnota?) in commissie of Raad weer aandacht voor vragen.

 

Marian: stelt voor dat de vergadering in het vervolg om 19.30 uur begint in plaats van om 20.30 uur. Iedereen is accoord, ook John en Neeltje van ‘De Piep’.

 

6. Sluiting:

De voorzitter bedankt iedereen voor zijn/haar inbreng en sluit de vergadering om 10.45 uur.

 

Notulen:   Fractievergadering

Datum  :   9 februari 2009

Tijd       :  20.30 uur

Plaats    :  Café de Piep te Nieuwstadt

 

Aanwezig: John Dijks, Mevr. Dijks, Piet Goudappel, George Montforts, Hugues von Schwarzenberg, Agnes Vissers, Jeanny Savelkoul, Wim Winteraeken, Jan Cremers, Fons Zinken, Marian Bruysten.

 

Afgemeld: Joep Jeurissen, Gemma Claessens, Annie Greten

 

 

1. De voorzitter opent de vergadering en heet iedereen van harte welkom. Een bijzonder welkom aan John Dijks uit Susteren, die zich heeft aangemeld als nieuw lid. Ook Mevr. Dijks mogen we van harte welkom heten. John is geen onbekende in de lokale politiek, hij is lid geweest van Algemeen Belang en heeft voor die fractie de functie van commissielid vervuld. Voor de gemeenschap maakt hij zich nog steeds verdienstelijk door mensen te helpen met het invullen van officiële documenten.

 

2. Notulen van de vergadering van 8 december 2008: Zonder verdere opmerkingen worden de notulen vastgesteld.

 

3. Bespreking van de raad- en commissiestukken voor de raadsvergadering van 12 februari:

(cursief staat wat in de raad besloten is)

 

Agendapunt 2 a t/m 2d gaan over de besteding van de Essent en  zijn toegevoegd aan de agenda .

In een zeer kritisch betoog leggen wij uit dat wij de handelswijze van de coalitie inzake de verdeling van de Essentgelden niet accepteren. Er zijn drie wetten overtreden n.l. de Grondwet, de Gemeentewet en de Wet Algemeen Bestuur. Dit is toegegeven door de Commissaris van de Koningin en de Minister van Binnenlandse Zaken. Ook de handelswijze van de burgemeester keuren wij af. Voor een uitgebreide toelichting en het betoog in de raad zie onze website (Nieuws: Vriendenrepubliek Echt-Susteren 14 febr.)

De voorzitter geeft aan dat de wethouders Pustjens en Verheesen verzoeken de raad toe te mogen spreken alvorens de beraadslaging over de punten 2a tot en met 2 d plaatsvindt. De raad gaat akkoord.

Dhr.Pustjens legt zijn functie als wethouder neer.

Dhr. Verheesen verwacht van de Raad vandaag een oordeel over zijn functioneren als wethouder.

DES stemt tegen alle vier de raadsvoorstellen. Bij handopsteking besluit de raad overeenkomstig de voorstellen van College van BenW.

Wethouder Verheesen verzoekt nogmaals de raad te mogen toespreken. Raad gaat akkoord.

Wethouder Verheesen legt een verklaring af waarin hij aangeeft zijn functie als Wethouder neer te leggen.

 Toezeggingen portefeuillehouder Akkermans: Het complete dossier zal via de website van de gemeente toegankelijk worden gemaakt. De raad krijgt een overzicht van alle infrastructurele projecten en de uitvoerende aannemers van de projecten vanaf 2003 tot nu.

Het dossier zal na afsluiting worden aangeboden voor het integriteitregister. Alle onttrekkingen aan de bestemmingsreserve knelpunten zullen conform de regelgeving eerst aan de raad worden voorgelegd. De burgemeester stelt een integriteitsonderzoek door een derde partij in ter validatie van het interne onderzoek. De raad kan op korte termijn een procedurevoorstel tegemoet zien over de handhaving/waarborging van de vastgestelde integriteitscodes: totdat deze procedure is vastgesteld ligt de bevoegdheid tot handhaving bij de burgemeester.

 

De vergadering wordt voortgezet op 16 februari 2009.

 

Agendapunt 4: Voorstel betr. het financiële jaarverslag 2007, de begroting 2009 en het jaarverslag 2007.-2008 van de Stichting ProoSes, alsmede de (her)benoeming van bestuursleden. Geen opmerkingen

 

Agendapunt 5: Ontwerp strategische visie 2020. DES: De tekst van de strategische visie kunnen we onderschrijven. Alleen jammer dat er meer foto’s zijn dan tekst. We hopen dat het programma serieus opgepakt wordt, want wij zijn van plan ons verkiezingsprogramma op deze visie af te stemmen.

Toezeggingen portefeuillehouder Akkermans: De uitwerkingen per kern zullen alleen hoofdlijnen bevatten. In de raadsvergadering van 28 mei a.s. zal de raad een notitie over de aanpak en de uitwerking van de Visie 2020 kunnen behandelen, Hierin zal de suggestie van ‘inloopdagen’ worden meegenomen. Eind 2009 zal de raad de uitwerkingen van de Visie 2020 kunnen behandelen. Zonder hoofdelijke stemming besluit de raad overeenkomstig het voorstel van BenW.

 

Agendapunt 6: Verordening langdurigheidstoeslag 2009. DES: De verordening is voor de gewone leek bijna niet te lezen. Heel veel mensen zullen hulp van buitenaf moeten inroepen om de formulieren in te vullen. Dit staat in schril contrast  met de toeslag zelf. Voor € 350  moet men zeker 20 kopieën overleggen van betaalde huur,onkosten en  inkomen, enz. van jaren geleden. Wat kost dit niet aan ambtenarenuren?

Kan dit niet eenvoudiger?

Toezegging portefeuillehouder Beckers: Een consulent zal eenmalig 2 uur ter beschikking worden gesteld om raadsleden uitleg te geven over het invullen van het formulier. Het Rijk is bezig met een onderzoek naar het nog meer vereenvoudigen van de aanvraagformulieren. De Raad zal worden geïnformeerd over de uitkomsten van dit onderzoek.

Zonder hoofdelijk stemming besluit de Raad overeenkomstig het voorstel van BenW.

 

Agendapunt 7: Beleidsplan re-integratie 2009: DES: geen opmerkingen.

Toezeggingen Portefeuillehouder Beckers: In de Commissie Maatschappelijke Voorzieningen zal worden besproken welke acties de gemeente in overleg met de regiogemeenten kan nemen om niet-uitkeringsgerechtigde (nuggers) te activeren.

Zonder hoofdelijke stemming besluit de Raad overeenkomstig het voorstel van BenW.

 

Agendapunt 8: Afstemmingsverordening WWB 2009. DES; geen opmerkingen

Zonder hoofdelijke stemming besluit de Raad overeenkomstig het voorstel van BenW.

 

Agendapunt 9: Voorbereidingsbesluit Paardenhouderij aan de Swaantjesweg Berkelaar. DES; geen opmerkingen.

Zonder hoofdelijke stemming besluit de Raad overeenkomstig het voorstel van BenW.

 

Agendapunt 10 : Bezwaarschriften Wvg.  DES: Geen opmerkingen.

Zonder hoofdelijke stemming besluit de Raad overeenkomstig het voorstel van BenW.

 

Agendapunt 11: Exploitatiebegroting 2008 Bedrijventerrein De Berk 1.

DES: geen opmerkingen.

Toezeggingen Portefeuillehouder Janssen: De Raad wordt zo spoedig mogelijk geïnformeerd over de resultaten van de risicoanalyse, die momenteel voor het bovenregionaal bedrijventerrein wordt uitgevoerd (en kan n.a.v. deze analyse besluiten de grondprijzen te verlagen De Raad kan vóór de zomervakantie een rapportage tegemoet zien.

Zonder hoofdelijke stemming besluit de Raad overeenkomstig het voorstel van BenW.

 

Agendapunt 12: Burenhulpovereenkomst met Waldfeucht en Maaseik. DES: Geen opmerkingen.

Toezeggingen  portefeuillehouder Akkermans: Bekeken wordt en/of zo ja hoe het feit dat de sirene die in Duitsland wordt gebruikt om de vrijwilligers op te roepen, lijkt op de sirene die in Nederland wordt gebruikt bij rampen, onder de aandacht te brengen van de inwoners van Echt-Susteren. De burgemeester zal kond doen bij de ondertekening van de overeenkomsten.

Zonder hoofdelijke stemming besluit de Raad overeenkomstig het voorstel van BenW.

 

Agendapunt 13: Gebiedsvisie Susteren. DES: Bij dit plan, dat een goede doorontwikkeling van het hart van Susteren is, missen we het kostenplaatje. We gaan ervan uit dat niet alles wat in de gebiedsvisie staat wordt uitgevoerd. We zijn wel blij dat alle problemen rond de invulling van het Centrumplan Susteren worden benoemd. Worden de ondernemers uit het vorige centrumplan ook weer benaderd? In de ontwikkeling van  het vorige plan stuitte men vooral op financiële problemen en een tekort op de begroting. Hoe wordt het vorige tekort in dit nieuwe plan verwerkt?

Toezeggingen Portefeuillehouder Janssen: Nog dit jaar zal de raad voorstellen over de infrastructuur en de sporthal in Susteren kunnen behandelen. Het raadsvoorstel over de sporthal zal 2 opties (huidige plek of verplaatsen) met voor- en nadelen en een advies van het college bevatten. Alle deelprojecten worden in separate voorstellen aan de raad voorgelegd. Voor elk nieuwbouwplan vindt er een zichtbare afweging over het aantal parkeerplaatsen plaats. De ondernemer in het Centrum van Susteren (Linders) zal zo spoedig mogelijk worden bericht over de door de raad nu vastgestelde kaders. De betrokken DOP’s zullen worden geïnformeerd over de verdeling van de budgetten onder de verschillenden DOP’s. De reeds beschikbaar gestelde ISV-subsidie voor Centrumplan Susteren is ingetrokken m.u.v. het deel dat  bedoeld is voor geluidsisolatie in Echt ( € 800.000,--) De raad zal op korte termijn informatie ontvangen.

Zonder hoofdelijke stemming besluit de raad overeenkomstig het voorstel van BenW.

 

Agendapunt 14: Begrotingswijziging Herinrichting kruispunt Wilhelminalaan-Rijksweg-Echterstraat. DES: geen opmerkingen

Zonder hoofdelijke stemming besluit de raad overeenkomstig het voorstel van BenW.

 

Agendapunt 15: Controleprotocol 2008. DES: geen opmerkingen.

Zonder hoofdelijke stemming besluit de raad overeenkomstig het voorstel van BenW

 

Agendapunt 16: Vaststelling van de jaaragenda 2009. DES: geen opmerkingen

Zonder hoofdelijke stemming besluit de raad overeenkomstig het voorstel van BenW

 

Agendapunt 17: Ingekomen stukken. DES: geen opmerkingen

Zonder hoofdelijke stemming besluit de raad overeenkomstig het voorstel van BenW.

 

4. Actuele zaken: Standpunt verkoop Essent: Vraag 1 is natuurlijk: Waarom zouden de Gemeente verkopen? Momenteel krijgen wij € 1.500.000 aan dividend. Dit geld wordt voor een groot deel gebruikt om de begroting sluitend te maken (of Sinterklaas eens af en toe een meevaller te schenken). Bij verkoop krijgen de gemeenten dan wel ineens een hoop geld, maar wordt dit geld gereserveerd voor knelpunten of heeft de gemeente allerlei dromen over de mooie dingen die met dat geld kunnen worden gerealiseerd? Of gebruikt de gemeente dit geld om gapende gaten in de begroting te vullen? Vraag 2: Hebben gemeenten überhaupt wel invloed op de verkoop van Essent, of is dit reeds gesneden koek? Vraag 3: Bij verkoop van Essent raakt de overheid een belangrijk sturingsmiddel op het gebied van energie kwijt. Is dit wel verstandig ?

Allerlei overwegingen die de Raad in mei gestalte moet geven  en wij ons standpunt moet bepalen. Dit hangt natuurlijk wel af van de bijna dagelijkse informatie die wij uit de krant vernemen. Wethouder Beckers ( financiën) is er ook nog niet uit. Wat doet de gemeente bij verkoop van Essent met het uitgekeerde geld? Waar kun je tegenwoordig nog veilig geld investeren ( aandelen, onroerend goed,  ??) Zowaar een zware klus.

 

5. Rondvraag:

Fons Zinken: De VVPG wil graag alle onafhankelijke (lokale) raadsleden benaderen om een bijeenkomst te organiseren, waarbij de meest uiteenlopende vraagstukken van een lokale partij beantwoord kunnen worden. Bekende gastsprekers zoals Professor Tak en Wagemans zouden b.v. advies kunnen geven in de actuele “Sinterklaasaffaire”, of hoe een kleine lokale partij het dualisme kan overleven.

DES hoeft alleen een locatie te regelen.

De fractie is in principe akkoord, we wachten een voorstel van Fons af.

 

6. Sluiting: De voorzitter sluit om 22.30 uur de vergadering en bedankt iedereen voor zijn/haar inbreng.