


© 2007 Democraten Echt-



![]()
Subsidie!
Zou het dan toch nog goedkomen met Susteren? Vorige week stond er een stukje in de regionale dagbladen waarin melding wordt gemaakt dat de Provincie Limburg een extra subsidie heeft toegekend van een miljoen euro extra voor de ontwikkeling van de gebiedsvisie Susteren en Susteren Plus. Dat men voorzichtig is in Susteren en niet te vroeg wil juichen heeft natuurlijk alles te maken met de vele, soms valse beloftes die diverse portefeuillehouders in het verre en recente verleden hebben gedaan. Overigens mogen diverse politieke partijen zich dit ook aantrekken, omdat diverse verkiezingen gouden bergen zijn beloofd en het resultaat is nog géén enkele molshoop!
Echt-
Natuurlijk speelt hier ook een verschil van mentaliteit in mee. Verenigingen hebben hun wortels in eigen kern. Vaak wil men wel vernieuwen, maar blijft het bij willen. Het gevolg is dat het wiel vaker dan een keer wordt uitgevonden!
Het jaar 2011 kenmerkt zich in Echt-
Met de gedachte dat het anders kan en anders moet, als alle betrokken partijen dat echt zouden willen: voor 2012 de beste wensen, een goede gezondheid en vooral gezond verstand!
![]()
Afvalwijzer
Wist u wanneer u deze week de afvalcontainer buiten kon zetten. Volgens de Afvalwijzer
van Echt-
Hoezo goed communiceren? Hoezo worden alle burgers goed geïnformeerd? De afdeling communicatie is zelf niet in staat om via de gemeentelijke informatiepagina’s melding te maken van verschuiving van data!
Blijkbaar heeft het begrip communicatie bij de afdeling voorlichting een andere betekenis
gekregen. Terwijl raadsleden nog steeds vraagteken zetten bij alléén maar een digitale
gemeentekalender gaat deze afdeling te gemakkelijk uit van de gedachte dat iedereen
via mail op de hoogte wordt gehouden van dit soort wijzigingen. Andere gemeenten
in de regio hanteren om praktische redenen nog steeds een papieren afvalwijzer, die
ruim van te voren in overleg met deelnemende bedrijven tijdig wordt vastgesteld.
Dus geen knip-
De (nog) tijdelijk eerste burger wilde dat ‘zijn’ gemeente open, eerlijk en transparant zou communiceren. Daar hoort dus ook een afvalwijzer bij! Linksom of rechtsom, geef nou eens eerlijk toe, dat jullie er meerdere malen naast hebben gezeten met communiceren via de digitale snelweg! Of is de digitale snelweg te snel voor de ambtenaren?
![]()
Scheiding kerk – staat
Tijdens de raadsvergadering in Echt-
De raad gaat praten over subsidies voor parochiebesturen, onderhoud kerken, verlichting kerktorens, beheer c.q. onderhoud begraafplaats en kerkkoren. Het is een goede zaak om tijdens deze discussie ook de lokale scheiding tussen kerk en politiek in de breedste zin van het woord aan de orde te stellen. Hetgeen moet dan ook inhouden dat dames en heren politici ook geen zitting meer kunnen hebben in kerkbesturen, parochieraden, besturen van kerkelijk gelieerde koren of andere verenigingen. Geen macht meer aan de veteranen van de KVP of de huidige groen ‘gristelijke’ partij binnen de kerkbesturen.
Kerken zijn vanouds in het zuiden onlosmakelijk verbonden binnen de gemeenschappen van een gemeente. Formeel zijn kerk en staat / gemeente gescheiden, maar de kerk heeft in het verleden taken uitgevoerd die eigenlijk voor het bestuur van een gemeente bedoeld waren en zelfs nu nog zijn.
Trouwens ook omgekeerd. Helaas is er in Nederland, dus ook in Echt-
Pastoors en burgemeesters waren vaak samen het machtigste duo binnen een gemeenschap
of gemeente. Nu probeert de lokale overheid zelfs diegenen die hun vaak decennia
lang in het zadel hebben gehouden af te serveren. “Het kan verkeren”, zei Bredero
of anders gezegd: “Welke partijen in Echt-
![]()
Accountant
Echt-
Het is maar al te duidelijk. Voor het merendeel van de raadsfracties in Echt-
![]()
Hondenbeleid
De bestuurders van Echt-
Wie dit leest krijgt het idee dat de gemeente écht iets gaat doen aan de overlast door hondenpoep. Toch stinkt het een beetje. De gemeente kan dit wel allemaal realiseren en goedwillende hondenbezitters zullen net als nu steeds de troep van hun trouwe viervoeter opruimen. Het gaat echter juist om de groep hondenbezitters die te lui zijn om de troep op te ruimen. Die dag in dag uit te lui zijn om een stukje verder te lopen dan een straat verder en daarom hun hond de behoefte laten doen in tuintjes, perken en plantsoenen en zelfs op enkele speelweides die er zijn. Daar zijn alle ingebrachte ideeën niet op van toepassing. Daarbij durft deze groep luie hondenbezitters ook nog te stellen dat ze hondenbelasting betalen en dus iets mogen terug verwachten. De omgekeerde wereld in hondenland. Binnen deze groep is dan nog een tweedeling. Hondenbezitters met een grote hond moeten meer hondenbelasting gaan betalen dan bezitters met een klein schoothondje. Ook dit argument is te gek voor woorden. Een grote groep hondenbezitters, met grote én kleine honden veroorzaakt een mate van drollenoverlast die zijn weerga niet kent. Het is wetenschappelijk te bepalen hoeveel kilo een hond per jaar aan drollen draait. Verreken dat mee in de hondenbelasting en laat via regelgeving een wettelijke verplichting vastleggen om op te ruimen. Handhaving betaalt zichzelf niet alleen terug, maar draagt ook bij aan een beter milieu. Er zijn genoeg liefhebbers die bewust juist geen hond willen, omdat ze gewoon niet de tijd hebben om een hond voldoende uit te laten. Dat zijn echte hondenliefhebbers. Een hond is geen statussymbool, maar is een huisdier dat de juiste zorg en aandacht verdient. Een hond en in feite elk dier, verdient een baasje dat ook de consequenties durft te aanvaarden. Zoals het opruimen van grote of kleine drollen.
![]()
Declaraties
Zelfs eerlijk declareren moeten ze bij de gemeente Echt-
Het is op geen enkele manier goed te praten, door gen van de fracties die in de fout zijn gegaan. Geen groot bedrag óf klein bedrag. Dit had nooit mogen gebeuren. Zeker niet met de ervaringen van de twee Sinterklazen in de fracties van Lijst Samenwerking en het CDA. Ook niet door de gedoogpartners of de oppositie. Bij Algemeen Belang, VVD, Groen Links, DES en de huidige PvdA kun je ook niet meer spreken van beginnersfoutjes.
De vroegere PvdA raadsleden die zijn overgestapt naar DES zijn al eerder door hun toenmalig bestuur op de vingers getikt, omdat ze weigerden, en nog steeds, hun toenmalige fractiegelden te verantwoorden.
Het woord is nu aan het Seniorenconvent en daarna aan de gemeenteraad. Onder andere zijn daar twee opties om deze zaak recht te breien.
Terugbetaling of verrekening eisen van de onterecht gedeclareerde bedragen. Of achteraf de ingediende bedragen alsnog goed keuren, foei zeggen en zichzelf beloven het nooit meer te zullen doen! De laatste optie stinkt en is gemeenteraad onwaardig. Hier ligt een taak voor de voorzitter van de raad, geen tik op de vingers, maar een keiharde klap in het gezicht van de daders. Alleen is dit weer kindermishandeling.
![]()
Kookwekker
De laatste raadsvergadering in Echt-
Zelfs de beantwoording in eerste en tweede termijn was daardoor geen opeenstapeling van herhalingen of opsommingen van wat andere sprekers te berde hadden gebracht. Sprekers uit de raad hebben thuis geoefend met kookwekkers, horloges of stopwatch. Verbazend hoe menig spreker
dan weer terugvindt naar het simpel verwoorden van zaken en daarbij ook nog eens kort en bondig kan zijn. Teksten werden weliswaar in hoog tempo uitgesproken en sommigen struikelden nog hier en daar over hun eigen woorden, maar dat hoeft geen beletsel te vormen om deze wijze van vergaderen te handhaven. Natuurlijk kunnen sommige sprekers als het gaat om spreektempo, woordkeuze en intonatie. Net als bij een kookwekker is er nog een bijkomend voordeel! De hardleerse vergadertijgers zijn straks de zachtgekookte eitjes van de gemeenteraad, omdat zij niet weten om te gaan met time management!
![]()
Kennismakingsbezoek
De nieuwe gouverneur maakt deze dagen kennis met de gemeente Echt-
Hopelijk krijgt de gouverneur ook het zwerfvuil te zien dat her en der in het groen met grote regelmaat wordt gedumpt. Misschien kan de burgemeester hem tijdens het bezoek aan de basiliek ook de ramen tonen die door vandalisme binnen een jaar tot twee keer toe zijn vernield. Of laat de gouverneur het stervend hart zien van het ‘bloedend’ winkelcentrum in de kern Susteren. Kijk met hem naar de rotte plekken in de kernen, die buurten laten verloederen.
Ga met hem naar Koningsbosch en toon hem de teloorgang van winkels voor de dagelijkse voorzieningen. Neem hem mee naar Dieteren en Roosteren waar de inwoners al weken ongerust zijn voor de sluiting van de kinderopvang en het verdwijnen van tal van voorzieningen. Waarom geen nachtprogramma ingelast langs de plekken waar hangjongeren hun dingen doen en zorgen voor overlast, zodat het selecte gezelschap met eigen ogen en oren kan zien en horen wat er mis is op de diverse plaatsen.
Geachte gouverneur, het college laat zien dat er veel kan blinken in Susteren. Er
zullen heel wat mooie woorden klinken over en weer. Helaas schijn bedriegt ook hier.
Laat u geen roze bril aansmeren, ga liever naar een échte opticien. Eerlijke beeldvorming
toont u ook de andere zijde van onze gemeente. Helaas is het woord eerlijk in Echt-
![]()
Veolia
Helaas zijn nog steeds mensen afhankelijk van het Openbaar Vervoer met de roepnaam
Veolia. Wie in de gemeente Echt-
een nieuw probleem.
Met de strippenkaart konden reizigers gebruik maken van het openbaar vervoer en de
kaart was makkelijk te krijgen bij heel wat verkooppunten, óók in de gemeente Echt-
![]()
Hij komt, hij komt….
De gemeente Echt-
Tijdens de extra raadsvergadering van donderdag 20 oktober jl. werd bij monde van de fractievoorzitter van de Lijst Samenwerking dit onderwerp ter tafel gebracht bij het aanbieden van de profielschets aan de kersverse gouverneur van onze provincie! Je zou de vertrouwenscommissie ervan gaan verdenken de profielschets naar het lijf van de waarnemend burgemeester te hebben toegeschreven.
Zeer teleurstellend dat zelfs de vertrouwenscommissie zich hiervoor durft te lenen.
Enkele maanden geleden hadden leden van deze commissie de mond nog vol dat het eindelijk
tijd werd voor een vrouw aan de top in Echt-
voor durven te laten lenen. Door zelfs maar te gaan nadenken over dit voorstel heeft de waarnemer al voor het grootste deel van zijn onpartijdigheid verloren. Misschien heeft het ook wel te maken met de tijd van het jaar! Binnenkort klinkt het immers weer uit tal van monden: Hij komt, hij komt, die goeie ouwe S…….! De oppositie weet al lang dat die S. niet bestaat ! Coalitie en gedoogpartners geloven wel nog dat S. bestaat en gaan vrolijk verder met achterkamertjespolitiek, handjeklap en valse beloftes.
![]()
Overlast
Echt-
Het initiatief is lovenswaardig te noemen. Tegelijkertijd kan men zich afvragen of dit niet veel eerder in werking had moeten worden gesteld. Het gaat dus nog enige tijd duren voor dat er gepaste actie wordt ondernomen. Maar goed, ieder stapje vooruit is er een zullen we maar zeggen. Misschien kan de burgervader tegelijk de toenemende overlast door jongeren op sommige plekken in de gemeente mee laten nemen in de inventarisatie. Hier zijn zeker gepaste maatregelen gewenst.
Ook dringt zich de vraag op waarom er nu wél geluisterd wordt naar klagende burgers. Imagoverbetering van de gemeente? Géén onderling gehakketak van bestuurders en ambtenaren? Een burgervader die écht oog heeft voor de problematiek die de inwoners dagelijks ervaren?
Het is te hopen dat dit virus ook de raadsleden infecteert. Echt-
![]()
Machtsmisbruik
De samenstelling van de vertrouwenscommissie in Echt-
Vijf voorzitters kunnen nu eenmaal efficiënter vergaderen is hun argument. Flauwekul van de bovenste plank natuurlijk. Als fractievoorzitter willen kunnen ze altijd hun agenda’s afstemmen om de komende maanden op gezette tijd samen aan de vergadertafel te zitten.
Dit is eenvoudig machtsmisbruik, waarbij bewust bepaalde fractievoorzitters buiten spel worden gezet, om vooral maar greep op de macht te blijven behouden. Hetzij als coalitie of gedoogpartner. De oppositie is te klein om in de procedure een vinger in de pap te krijgen.
Zo rest de oppositie straks alleen in te stemmen met de keuze van een ondemocratische vertrouwenscommissie. De coalitie en gedoogpartijen zien bij de burgemeesterskeuze in de meerderheid van fractievoorzitters van de oppositie een bedreiging. Door nu de regie in handen te houden verzekeren met name de coalitiepartners zich van een burgemeester die naar hun pijpen zal moeten dansen.
Vooralsnog gaat het niet om welk poppetje burgemeester wordt, maar wordt wel zeer
duidelijk met wie nog een politieke rekening te vereffenen valt. In plaats van de
kans te grijpen en samen op te trekken in het belang van Echt-
Alle goede wil ten spijt, de democratie in Susteren is en blijft een lijdend voorwerp!
![]()
Ruiten
Het kerkbestuur van de parochie H. Amelberga wordt ook dit jaar opgezadeld met een
onnodige kostenpost van ruim 6500 euro. Deze schadepost is ontstaan door het ‘prijsschieten’
op de glas-
Het is te gek voor woorden dat ouders niet aansprakelijk kunnen worden gesteld voor het wangedrag van hun kinderen. Stom lachen is het enige wat ze kunnen als ze geconfronteerd worden met dit vandalisme. Nooit geweten dat zulk gedrag tegenwoordig onderdeel uitmaakt van de opvoeding van de toekomstige generatie!
De jeugd roept maar al te gemakkelijk dat het ‘hun schuld niet is’. Nog laffer is
het om balletjes te trappen en dan van de prins geen kwaad te willen weten. Ben dan
ook eens zo stoer om aan ouders toe te geven dat je wekdegelijk schuld hebt aan dit
vandalisme. Wees dan ook als ouders reëel en betaal de schade die de door en door
keurig, nette zoon heeft veroorzaakt. Ook de gemeente kan zich preventiever opstellen.
Als de daders al bekend zijn, zoals men zo neutraal mogelijk kenbaar maakt, maak
het de jeugd dan onmogelijk om op deze wijze gemeenschappelijk bezit te vernielen.
Kerk en staat zijn weliswaar gescheiden, maar de staat heeft een verplichting als
het gaat om openbare orde en veiligheid. De gemeente heeft hierin een uitvoerende
taak. Twee keer per maand een rondje rijden om de kerk is te belachelijk voor woorden.
Handhaven is een kwestie van durven en doen en niet alleen van mooie woorden. Mooie
woorden zijn in de gemeente Echt-
![]()
Mosterd
De gemeente Echt-
Tot ergernis van de PvdA bleef het voor 2011 bij twee openstellingen in die enen kern. Voor 2012 krijgt een supermarkt in de kern Echt en een in de kern Susteren vergunning! Op koopzondagen mogen allen supermarkten de deuren openen.
Tevens gaat de gemeente nu(!) bekijken of een mogelijke aanpassing van de wetgeving nog ruimere mogelijkheden biedt. Dus nu pas gaat men kijken of men eerder gemaakte blunders in de toekomst kan voorkomen! In plaats van al in maart van dit jaar de juridische mogelijkheden onder de loep te nemen. Te triest voor woorden dat men op deze wijze het geblunder van 2011 wil verbloemen.
Een geluk hebben de bestuurders van Echt-
![]()
Digitale gemeentekalender
Met het wegvallen van de papieren gemeentekalender is er duidelijk en beperking ontstaan in de communicatie naar de burger toe. Natuurlijk kunnen mensen digitaal aan de gang om via het internet proberen informatie te verzamelen. Toch wordt er té gemakkelijk voorbij gegaan aan de groep inwoners die niet beschikken over de mogelijkheid om informatie te verzamelen via de digitale snelweg.
Burgers die wel over internet beschikken kunnen zich of hebben zich kunnen aanmelden
voor het wekelijkse Activiteitenoverzicht van de gemeente Echt-
Voor de activiteiten binnen de gemeente zelf moet je weer doorlinken en dan krijg je van alles en nog wat over allerleiactiviteiten en verenigingen. Deze verenigingsactiviteiten worden ook nog een keer per maand letterlijk breed uitgemeten op de gemeentepagina’s. Van een commerciële aanbieding om een dinertje, te combineren met een filmbezoekje tot en met het klaverjasclubje dat wekelijks op deze wijze invulling geeft aan een persoonlijke behoefte hoe iemand zijn vrije tijd invult.
Informatie van en door verenigingen die er toe doet, is door de gekozen vormgeving
nauwelijks te realiseren. Ondanks adviezen, op-
De waarnemend-
![]()
Afspraken
Aanpassingen van stoepen bij twee ondernemers aan de Marktstraat op kosten van de gemeente zorgt voor behoorlijk wat commotie. De gemeente stelt zich op het standpunt zich te houden aan eerder gemaakte afspraken met de toenmalige portefeuillehouder en deze nu na te komen. Andere ondernemers aan de Marktstraat mogen zelf betalen voor de gewenste aanpassingen. Wie is wie nu voor de gek aan het houden. Dit is te triest voor woorden. Al decennia maken wethouders en raadsleden afspraken over de invulling van het centrumplan Susteren en daar komt niks, maar dan ook totaal niks van terecht. Afspraken met twee ondernemers krijgen voorrang op afspraken met ondernemers en inwoners. Een goedkope reclamestunt uit de koker van de gemeente. Misschien kunnen dan ook afspraken nagekomen worden over de aanpak van vernielzuchtige hangjongeren of over het feitelijk onrechtmatig besteden van gemeenschapsgelden en de gevolgen daarvan. De gemeente maakt zich met een uitspraak als ‘het nakomen van afspraken’ een ongeloofwaardige partner naar de burger toe. De ongeloofwaardigheid groeit per dag.
![]()
Gasleiding
Blijkens informatie liggen er in onze gemeente twaalf kilometer gasleiding die niet zo veilig zijn als we a die jaren hebben gedacht. Nu gaat het weliswaar om oude gasleidingen, maar toch. De komende jaren zullen die leidingen dus vervangen worden. Je kunt je afvragen hoe veilig zijn die leidingen of hoe onveilig zijn die leidingen. Als zulke gegevens al door de rijksoverheid worden bekend gemaakt, zou je van de gemeente toch mogen verwachten dat zij haar verantwoordelijkheid neemt en gelijk aan de bel trekt bij de rijksoverheid.
Als portefeuillehouder zou ik het naadje van de kous willen weten, zomerreces of
geen zomerreces. Als raadslid zou ik openheid van zaken eisen over wie, wat, waar,
hoe en waarom. Zijn de bewoners van de straten waar het om gaat al ingelicht? Wanneer
worden de leidingen vervangen? Wie gaat er opdraaien voor de te maken kosten? Is
er een calamiteiten plan uitgewerkt voor het geval dat? Zo zijn er nog heel wat meer
vragen te bedenken. Het waarom betreft dan de langzaam-
Iedere bestuurder of raadslid moet zich schamen. Als hij of zij in deze ook maar
enigszins achteruit durft te leunen in de pluche van de raads-
![]()
Bushalte
Vaak kunnen problemen eenvoudig, doeltreffend en praktisch worden opgelost. Blijkbaar
niet in Echt-
De gemeente is verantwoordelijk voor het realiseren van een veilige mogelijkheid
om in en uit te stappen, maar laat er zich al jaren niets aan gelegen liggen. Rolstoelen
en rollatorgebruikers zijn al jaren in Echt-
De willekeur die regeert in Echt-
![]()
Gemeentegids
Hij is er weer! Afgelopen week lag hij op de deurmat. De nieuwe editie van de gemeentegids
van Echt-
Alarmnummers en belangrijke telefoonnummers zouden eveneens uit praktisch oogpunt op de achterzijde van de gids absoluut niet misstaan, maar commercieel gezien zal dat natuurlijk géén optie zijn. Open communicatie en meedenken van burgers is blijkbaar alleen toegestaan als het gunstig uitpakt voor de gemeente. Praktisch denken is blijkbaar moeilijk bij de gemeente.
Noot van de redactie: Op de volgende link (kopieëren en in uw browser plakken)vindt u alle schoolvakanties 2012:
www.schoolvakanties-
![]()
Loket
De gemeente heeft een informatieplicht naar burgers toe in het kader van de Wet Maatschappelijke
Ondersteuning. Naast een platform dat de portefeuillehouder gevraagd en ongevraagd
van advies kan dienen en dat ook doet, hield men tot voor kort ook spreekuur. Naast
aankloppen in het gemeentehuis hield men o.a. spreekuur in Zorgcentrum Vastrada,
om enigszins tegemoet te komen aan ouderen en anderen, voor wie een trip naar het
gemeentehuis in Echt te vergelijken valt met een trip om de wereld. Dat spreekuur
is of gaat vervallen, omdat men als gemeente maatwerk wil leveren. Een afspraak maken
en in het uiterste geval ‘komt de ambtenaar naar u toe, NA deze zomer’! Maatwerk
is een argument dat ook hierin oneigenlijk gebruikt wordt. Een aantal spreekuren
werd namelijk bemand door leden van het WMO-
Wat hadden de politieke partijen een grote mond toen het gemeentehuis op één locatie gehuisvest werd. De burger zou er geen last van ondervinden. In de kernen zouden loketten geopend blijven om inwoners van dienst te kunnen blijven. Nog meer, naar nu is gebleken, holle frasen en onjuiste toezeggingen van gelijke strekking. Vals sentiment horen we leden van een coalitie en oppositie al roepen. Jammer voor welke politieke kleur dan ook, dat echo’s van valse verkiezingsbeloftes nog lang en in veelvoud te horen blijven!
![]()
Buurgemeente
In de regionale kranten was er aandacht dat in de gemeente Sittard-
![]()
Alternatief bezuinigen
Bezuinigen betekent creatief zij in denken en doen. Of het nou een ongelukkige samenloop van omstandigheden is geweest of een bewuste poging om op een ludieke manier te bezuinigen ‘that’s the question’.
Op 20 juli jl. werden de hernieuwde schuilhutten in Ijzerenbosch en ’t Hout in gebruik genomen. De vernieling vond plaats in mei 2010 en dankzij de pitbulachtige vasthoudendheid van een raadslid van Algemeen Belang, werden in de zomer van 2011 de schuilhutten vervangen door duurzame exemplaren die van onbrandbare materialen zijn gemaakt! Daar hoort een feestje bij, zeker voor de harde werkers die het trage tempo van de bureaucraten in de eindspurt in een toptijd weten te veranderen. Alléén de uitnodiging voor de feestelijke picknick werden wat laat verstuurd aan relatie, raadsleden enz.
Nauwelijks achtenveertig uur tijd om vrij te regelen, je agenda aan te passen of een collega vragen een dienst over te nemen.
Even goeie vrienden zullen vele hebben gedacht. De welgemeende complimenten van de burgervader, de broodjes en koffie in de buitenlucht ten spijt. Zeer zeker worden er in de minder gunstige economische tijden op de kleintjes gelet, want opgave vooraf was verplicht om niet te veel broodjes en koffie te moeten bestellen.
![]()
Openbare ruimte
De gemeente heeft heel wat verantwoordelijkheden die vallen onder het begrip openbare ruimte. Of het nu gaat om het onderhoud, of om bijvoorbeeld kunstwerken die geplaatst zijn of om groenvoorziening. Als er nieuwbouwprojecten uit de grond worden gestampt zien de plannen als ze gepresenteerd worden er kleurrijk, dynamisch en fantastisch uit. Na afronding van dergelijke projecten slaat binnen enkele jaren, langzaam maar zeker, de grauwheid toe. Het laatste jaar kregen we al te horen dat het groenonderhoud ook niet kon ontsnappen aan de bezuinigingswoede van de gemeente. Snoeien? Jawel, maar niet volledig. Onkruidbestrijding? Jawel, maar minder. Scheve stoeptegels? Wordt wel verholpen, maar minder vaak.
De irritatie groeit, mede ook door toename van zwerfvuil binnen en buiten de kernen van onze gemeente. Inwoners zelf weten er een sport van te maken om hun afvalcontainer leeg te houden. Prullenbakken in openbare ruimte zijn een goed alternatief geworden voor huisafval van menig burger. Dumpen in de container van de buren is ook een optie. De gemeente zou met harde hand hier in elk geval een voorbeeld kunnen stellen. Handhaving is ook een taak van de gemeente. Ook als het gaat om orde en netheid van die openbare ruimte.
Alleen, als college en raad maak je met dergelijke maatregelen, je niet echt geliefd bij de burger (lees kiezer)! Dat is in dit geval het probleem en ook voor andere praktische oplossingen binnen de gemeente als het gaat om probleemoplossingen.
![]()
Grensoverschrijdend
De inwoners van o.a Koningsbosch kunnen een stuk geruster slapen, nu de samenwerking met de brandweerkorpsen aan beide kanten van de grens wordt geïntensiveerd. Voor vele inwoners in de grensstreek zijn de grenzen al heel wat jaren geleden weggevallen en spelen ze o.a. een economische rol, omdat benzine en boodschappen veelal goedkoper zijn. Gezien economische en politieke ontwikkelingen in de achterliggende maanden is het een waarheid als een koe dat huishoudens een euro maar een keer kunnen uitgeven!
Samenwerken is in tijden van bezuiniging een magische formule geworden die wordt
uitgesproken als er flink bezuinigd moet worden. Op het gebied van veiligheid en
gezondheidszorg mag en moet niet bezuinigd worden! Daarom, zeker ook vanuit politiek
oogpunt bekeken, een fikse pluim als het gaat om het inzetten op brandveiligheid!
Het is een positief voorbeeld van samenwerken. Mogelijk dat dit op meerdere fronten
perspectief biedt voor de toekomst. Samenwerken kan op velerlei gebied, zowel binnen
en buiten gemeente-
![]()
Krampachtigheid
Het bestuur van Echt-
Krampachtig is ook het optreden geworden van de scheidend burgervader. Nu zijn vertrek aanstaande is worden meer en meer de scheuren duidelijk in het college waar hij sturing aan moest geven. Met name de Sinterklaaswethouder is, als we de politieke observanten mogen geloven, de dwarsligger als het gaat om de ambterende burgervader. Gesteund door zijn aanhang binnen de fractie, weet hij keer op keer het bloed onder de nagels van de burgemeester vandaan te halen. Speelt natuurlijk ook mee dat er binnen het ambtenarenkorps ook mensen zijn die de burgemeester liever zien gaan dan komen.
Het trieste binnen deze zaak is de houding van de raad. Krampachtig zijn ze op zoek
naar een profiel dat straks geschilderd moet worden van de nieuwe eerste burger.
Nog krampachtiger wordt hun houding als er straks gekeken wordt wie zitting neemt
in de vertrouwenscommissie. Die krampachtigheid heeft de gemeente al veel geld gekost
en gaat ons als burgers nog meer geld kosten.De democratie in Echt-
Noot van de redactie: Lowieke vergeet bij de laatste alinea te vermelden dat dit alleen voor de coalitieraadsleden geldt!
![]()
Handhaving
De politiek in Echt-
Het voormalige gemeentehuis in Susteren wordt door een schildersbedrijf onder handen
genomen. De auto van het bedrijf staat keurig langs de weg geparkeerd, terwijl daar
een parkeerverbod geldt. Bij het voormalige gemeentehuis is een plein, waar een compleet
wagenpark kan worden gestald. Het autootje van Handhaving kwam keurig langs gereden
afgelopen week, maar handhavend optreden is er niet bij. Datzelfde schildersbedrijf
maakt al weken gebruik van een hoogwerker die al ruim drie weken doorgaand verkeer
onmogelijk heeft gemaakt. Het kan allemaal in de vrijstaat Echt-
De aanwonenden van de Louerstraat en de Stationsstraat hebben jaren te maken gehad met overlast door vrachtverkeer. De vorige raadsperiode zag een wethouder de aanpak van deze problematiek als een kroontje op zijn werk. Alleen er komt met grote regelmaat nog steeds vrachtverkeer door deze straten gedenderd, met alle verkeersonveilige situaties van dien. De politie controleert echter minimaal en mocht er controle zijn, dan is dat maar voor een half uurtje, langer kan echt niet blijkbaar.
De overlast door hondenpoep blijft hoog genoteerd, veelal op nummer een. De baasjes van de trouwe viervoeters laten hun honden uit op perkjes en plantsoenen van de gemeente. Vaak te lui om een extra stukje te lopen waar niemand er last van heeft. Zo er al honden bezitters zijn die de honden drollen opruimen en in een zakje doen, worden deze dan ook nog vaak genoeg in de riool putjes gedumpt. Straks bij wateroverlast bij te veel hemelwater komen ze vanzelf weer boven drijven!.
De horeca in Susteren gaat een proefjaar in met de sluitingstijden, dus die resultaten laten op zich wachten.
Dat laatste is eigenlijk precies waar het om draait bij handhaving: wachten, wachten, wachten en nog meer wachten….. op handhaving!.
![]()
Vertrouwen
Van de huidige burgemeester moet nog afscheid worden genomen, zijn waarnemer staat in de startblokken en het gekrakeel binnen de gemeente is in volle gang. Terwijl een van de fractievoorzitters van de coalitie al op voorhand laat weten dat in de vertrouwenscommissie niet te veel personen zitting moeten nemen, laat een andere fractievoorzitter al weten dat de sollicitatieprocedure een wassen neus is en weer andere voorzitters laten weten eerst in gesprek te willen gaan.
De gemeenteraad in totaliteit en daarmee alle politiek partijen, lokaal of landelijk
van huis uit, zijn door verkiezingen de afspiegeling van alle inwoners van de gemeente
Echt-
![]()
Een nieuwe SP
Bij de volgende verkiezingen voor de gemeenteraad zal de Socialistische Partij waarschijnlijk
gaan deelnemen in Echt-
De nieuwe SP-
De SP Werkgroep Echt-
De vraag dringt zich op, of bij het onderzoek van de SP ook partijen als ProRail en de gemeente zelf betrokken zijn geweest. Anders zijn conclusies een beetje eenzijdig.
Reactie DES:
Het is Lowieke schijnbaar ontgaan dat de SP al in 2002 aan de gemeenteraadsverkiezingen heeft deelgenomen.
Tevens willen wij opmerken dat DES al diverse keren in de Algemene Beschouwingen aandacht heeft gevraagd voor de parkeerproblemen bij het station in Susteren met als resultaat dat de gemeente een onderzoek heeft ingesteld om een 2e parkeerplaats te realiseren.
![]()
Krampachtigheid
Het bestuur van Echt-
Krampachtig is ook het optreden geworden van de scheidend burgervader. Nu zijn vertrek aanstaande is worden meer en meer de scheuren duidelijk in het college waar hij sturing aan moest geven. Met name de Sinterklaaswethouder is, als we de politieke observanten mogen geloven, de dwarsligger als het gaat om ambterende burgervader. Gesteund door zijn aanhang binnen de fractie, weet hij keer op keer het bloed onder de nagels van de burgemeester vandaan te halen. Speelt natuurlijk ook mee dat er binnen het ambtenarenkorps ook mensen zijn die de burgemeester liever zien gaan dan komen.
Het trieste in deze hele zaak is de houding van de raad. Krampachtig zijn ze op zoek
naar een profiel dat straks geschilderd moet worden van de nieuwe eerste burger.
Nog krampachtiger wordt hun houding als er straks gekeken wordt wie zitting neemt
in de vertrouwenscommissie. Die krampactigheid heeft de gemeenschap al veel geld
gekost en gaat ons als burgers nog meer geld kosten. De democratie in Echt-
![]()
Houten koppen
Met de zomervakanties in het vooruitzicht en de te verwachten zonnige temperaturen komt bij menig inwoner een gevoel van onbehagen als het gaat om overlast. De grootste vrees voor overlast betreft intimiderende jongeren die zich niets aantrekken van normaal sociaal gedrag. Zo heeft de kern Susteren op diverse plekken
te doen met groepen jongeren die ieder hun eigen stek hebben en de buurt terroriseren. Geluidsoverlast, nachtelijk lawaai tot in de vroege uurtjes of met gierende banden rondjes rijden. Mensen in de omgeving worden uit hun slaap gehouden en mogen de rotzooi opruimen die deze lieverdjes achterlaten.
De gemeente kent de problemen, de politie heeft de groepen jongeren in beeld, maar van een radicale aanpak is geen enkele sprake. Bij de burgemeester is er van een daadkrachtige aan pak weinig te merken. Nu zijn vertrek nadert zal ook dit dossier niet worden afgemaakt. Zijn opvolger moet zich eerst inlezen om de juiste feiten te kennen, opnieuw in overleg met andere instanties en zo is onze gemeente weer een hele tijd verder. Dat betekent dus vrij spel voor irriterende en intimiderende jongeren, die willens en wetens elders, op een overlast veroorzakende manier, in de gemeente hun vertier zoeken. Enkel en alleen, omdat de gemeente óók hier verzaakt. Voorzieningen waar jongeren onder elkaar op een prettige manier kunnen vertoeven zijn er niet of nauwelijks.
Instellingen die juist op een praktische en sociale manier deze groep jongeren proberen
te sturen, zijn veelal instanties die van overheidswege gesubsidieerd worden. En
waar wil onze houten-
![]()
Lijst M
De politieke versplintering in Echt-
In de wandelgangen werd al eerder gespeculeerd op een breuk in de GroenLinks-
Feit blijft echter dat wederom een raadslid zich laat kiezen voor een landelijk opererende partij en lokaal en dan uit onvrede of uit onmacht de partij de rug toekeert. In het verleden konden raadsleden die dit kunstje flikten bij andere politieke partijen rekenen op hoon en spot! De achterban die bewust gekozen heeft voor een GroenLinks raadslid, afkomstig uit de kern Nieuwstadt voelen zich terecht belazerd. Willens en wetens kiezersbedrog plegen en dus zelf in het pluche blijven zitten, in plaats van als held de raadszetel in te laten vullen door de volgende gekozene van GroenLinks. Schande ten top!.
Één van de sterkste troeven van raadslid zijn ‘anti-
![]()
Slap
We hebben niet alleen een Sinterklaas als wethouder van o.a. cultuur en welzijn, maar het is ook nog iemand die aan de lopende band sprookjes verzint of verhaaltjes uit zijn onnoemelijk dikke duim zuigt. Terwijl kermisexploitanten en horeca ondernemers terecht klagen over inkomstenderving tijdens de voorjaarskermis in Susteren, laat deze wethouder fijntjes weten ’dat hem geen berichten hebben bereikt dat er sprake was ven een slappe kermis’. Dank je de koekoek! Deze wethouder heeft nog nooit toegegeven dat hij de plank heeft misgeslagen, of dat hij überhaupt in staat is tot het maken van foute inschattingen. Hij zal dan ook echt niet zijn eigen nest bevuilen. Hij waant zich onaantastbaar en machtig, maar juist met mensen met waan ideeën moet je uiterst voorzichtig zijn.
Dit blijkt inherent te zijn aan de groep vazallen, waarmee hij zich in de coalitie, raadsfractie en partij heeft weten te omringen. De vertrekkend voorzitter van deze partij is daar wel het meest recente voorbeeld van. Deze wethouder kan dan wel pochen dat hij weer op eigen kracht gekozen is, maar dat wil niet zeggen dat er geen luchtje aan deze wethouder kleeft. Een luchtje dat je met chloor en groene zeep niet weg geboend krijgt. Zijn reactie bevat een juist woord en wel het woord ‘slap’ of afgeleide daarvan. Wat een slap gebral weet deze wethouder keer op keer te laten horen. Slappe argumenten van zijn kant in slappe volzinnen komen uit zijn mond. Om zijn eigen fouten daarbij ook nog eens toe te dichten aan ambtenaren, die in het topje van hun pink meer integer zijn dan hij in zijn hele lijf!
Over bedrijven die vaak een scheve schaats rijden verschijnen zwartboeken. Alleen
een zwart-
EXTRA BEZUINIGEN
De gemeente Echt-
nog meer uitgeknepen kan worden. Ook zullen weer de nodige voorstellen worden gedaan die het in
eerder stadium niet gehaald hebben. Vanuit de burgerij zelf zijn er ideeën te horen, die echter niet naar voren worden gebracht, omdat ze college en raad zelf in de portemonnee raken. Toch mogen ze best wereldkundig worden gemaakt. Geen afscheidsreceptie voor de vertrekkende burgervader. Klus is niet geklaard, dus geen bonus! Oeverloos, ellenlang en onnodig vergaderen door brallende raadsleden bestraffen met strafkorting.
Receptiebezoek raadsleden bij jubilea verenigingen uit eigen zak betalen.
Geen onkostenvergoeding binnen de gemeentegrenzen. Geen afhandeling van incorrect
afgehandelde fractiegelden. Aanwezigheid bij raadsvergadering naar rato uitbetalen.
Minder ambtenaren omrekenen naar de verdeling van de B&W-
deze bestuurders. Beperk het aantal zakenlunches van gemeentewege, maar vergaderen voor of na lunchtijd. Het zijn maar enkele suggesties vanuit de burgerij, maar er zitten vast bruikbare ideeën tussen!
![]()
Sollicitatie
Terwijl het afscheid van de burgemeester nadert, maken partijen zich op om een profielschets
samen te stellen, waaraan de nieuwe eerste burger van Echt-
Hoewel wensen altijd het vertrouwen moeten wekken dat partijen ook hier het beste met de gemeente voor hebben , zullen coalitie en oppositie hun eigen redenen hebben om sommige wensen zwaarder aan te zetten. De coalitie is het meeste gebaat bij iemand die braaf het coalitieakkoord volgt en uitvoert, terwijl de oppositie meer ziet in iemand die daadwerkelijk boven d e partijen staat en ook ingrijpt als de coalitie en dus ook de wethouders weer eens de plank misslaan. De sollicitatieprocedure wordt achter gesloten deuren en onder strikte geheimhouding , maar ondertussen passen de wethouders na het vertrek van de huidige burgemeester op de toko.
Indachtig hun handel en wandel in de afgelopen jaren, zal heel wat besluitvorming naar voren worden gehaald.
Als de gemeenteraad werkelijk het beste voor zou hebben met onze gemeente , zouden ze om te beginnen vragen voor een partij onafhankelijke waarnemer, die de wettelijke regels zou bewaken en handhaven en die de falende wethouders geen tik op de vingers geeft, maar meteen onder curatele stelt.
Echt-
Krijgt zo’n sollicitatieronde toch weer de reuk van gekonkel in achterkamertjes.
![]()
Afhaker
De burgemeester van Echt-
Hij is al weer toe aan een nieuwe uitdaging en vindt dat die enkele jaren in Echt-
De burgemeester zelf vindt dat hij veel in werking heeft gesteld en dat hij tal van veranderingen in beweging heeft gezet. Dat laatste mag dan wel waar zijn, maar de klus klaren of afmaken is dus eigenlijk niet zo zijn ding. In de vorige gemeente maakte hij zijn ambtstermijn niet vol. Dat doet hij in de huidige gemeente dus ook niet en of hij dat in de nieuwe gemeente gaat doen is vooralsnog onduidelijk.
De reactie uit de politieke hoeken zijn gemengd. Van verrast, via jammer, naar het
is zijn eigen keuze en het was te verwachten. Dat laatste is voor velen duidelijk
herkenbaar. Zo heeft de nog eerste burger van Echt-
Binnenkort starten de partijen binnen Echt-
![]()
Kermis
Er is kermis rond de kermis. De wethouder die verantwoordelijk is voor welzijn, cultuur en evenementen heeft de plank behoorlijk mis geslagen. Dat een keer in de zeven jaar een kermis in Susteren of Nieuwstadt moet wijken is niks nieuws. De argumentatie slaat echter alles. Het was bekend gemaakt aan de Dorpsraad en de Ondernemersvereniging Susteren, maar er was alleen vergeten om vooraf ook te overleggen met de kerkbesturen van Mariaveld en Susteren. Dorpsraad en ondernemers zijn geen partij als het gaat om kermis. Daarbij was bij de dorpsraad kern van het gesprek om de kermis eventueel te verplaatsen van het Raadhuisplein naar een andere locatie en niet naar een andere datum. Nu staat ons wethouder bekend om zijn lompheid en botheid als het gaat om zijn uitspraken. Daarbij geeft hij te pas en te onpas aan dat een meerderheid van de kiezers hem juist heeft gekozen. Aangezien ook de burgemeester en een ambtenaar bij het gesprek aanwezig zijn geweest zal er wellicht een verslag zijn gemaakt. In een gespreksnotitie van de dorpsraad staan de uitspraken lijnrecht tegenover de verklaring van de wethouder in de laatste raadsvergadering. Het is een goede traditie dat de burgemeester, wethouders en raadsleden meelopen in de Sacramentsprocessie. Een processie die traditioneel is verbonden met kermisactiviteiten. Blijkbaar wegen andere belangen meer dan vasthouden en inhoud geven aan het doel van de processie. Het zou dan de dames en de heren politici sieren als ze een eerlijke keuze zouden maken als het er om gaat wel of niet mee te lopen in de processie. Het is namelijk erg schijnheilig om iets te verkondigen over dit onderwerp wat ver bezijden de waarheid is!
![]()
Wmo-
Echt-
![]()
Veiligheidsbuffer.
Buurgemeente Sittard-
![]()
Bezuinigingen
Deze week staan een aantal bezuinigingsvoorstellen op de agenda van de gemeenteraad.
Voorstellen die door het college worden ingebracht om het kasboek van de gemeente
in evenwicht te brengen. De broekriem moet aangetrokken, dus allerlei voorstellen
passeren de revue. Een van die voorstellen betreft het groenonderhoud. De inwoners
krijgen mogelijk te maken met het wegvallen van een snoeironde en het laten doorschieten
van onkruid. Als het de burger een doorn in het oog is, moet hijzelf maar de snoeischaar
en de schoffel ter hand nemen! De burger die een nieuwe hobby zoekt, kan zich uitleven.Nergens
is er iets te bespeuren dat het college binnen de eigen gelederen zoekt naar mogelijkheden.
Mogelijk kan ook de raad een bijdrage leveren aan de bezuinigingsdrift van onze bestuurders.
Zinloos en onnodig vergaderen afschaffen of zodanig plannen dat er in de avonduren
geen onnodige energiekosten worden gemaakt. Of de fractiegelden naar beneden bijstellen.
Hoe groter de fractie, hoe minder geld. Vele handen maken immers licht werk binnen
de fractie en zo moet ieder fractielid zich nuttig maken. Afwezigheid tijdens de
raadsvergadering beboeten. Uiteindelijk zullen een aantal voorstellen door het college
bij de raad ingewisseld worden voor instemming van andere plannen. Dus linksom of
rechtsom: de belastingbetaler in Echt-
![]()
L.O.E.S.
In de kadernota die behandeld gaat worden op de eerstvolgende raadsvergadering in
Echt-
![]()
Futiliteit
Echt-
Reactie DES: Er is inderdaad sprake van een procedurefout. Na vaststelling in de raad in 2007 zijn de verordeningen niet gepubliceerd en derhalve (nog) niet rechtsgeldig. Vreemd dat dit pas wordt opgemerkt door de accountant in 2010. Dat Pustjens een brede rug heeft en zich nogal regelmatig laatdunkend uitdrukt is algemeen bekend, ook bij de mensen die hem na de Sinterklaasaffaire weer in het zadel hebben geholpen. Echter, anders dan in de Sintaffaire is hier geen sprake van willekeur en/of ongelijke behandeling van verenigingen e.d.
![]()
Activiteitenoverzicht
Met het verdwijnen van de gemeentekalender is het mogelijk om een digitaal activiteitenoverzicht
toegestuurd te krijgen van de gemeente Echt-
Mensen die vast hebben gehouden aan de papieren afvalwijzer waren het best af. Op zaterdag werd keurig de maandagroute gereden. Inwoners die uitgingen van het digitale overzicht van de gemeente kwamen veelal bedrogen uit. Zelfs dinsdag en woensdag stond er onjuiste informatie in het digitale broddelwerkje van de gemeente. Wie de schoen past trekt hem aan! Of nog beter: de oude schoenen niet weggooien voor de nieuwe waren ingelopen!
![]()
Loting
De gemeente Echt-
Inmiddels doen andere gemeenten in Limburg (bijvoorbeeld Bergen en Roggel) en zelfs de rest van Nederland hun best om aan klantenbinding te doen en de lokale middenstand te ondersteunen. De gemeente heeft daar blijkbaar geen behoefte aan. Burgemeester en wethouders zijn verantwoordelijk dat ambtenaren, zonder persoonlijke mening, een degelijk onderbouwd advies geven, om dan op goede gronden een besluit te nemen. Volgende keer geen burgemeester voordragen of wethouders kiezen, maar aanwijzen door loting!
![]()
Pappen en nathouden
Vorig jaar hebben verenigingen die gebruik maken van de Reinoudhal in Susteren aan
de bel getrokken over de slechte staat en het achterstallig onderhoud van deze sporthal.
Hoewel de gemeente Echt-
Weliswaar is er enige beweging in het hele gebeuren, maar dat heeft te maken met klachten of bezwaren van de gebruikers van deze sportaccommodaties. De gemeente wil op deze wijze komen tot een hal die in een bruikbare conditie verkeert en acceptabel is. Zo is men van plan voor wat betreft de Reinoudhal in de carnavalsperiode de verlichting in de hal aan te passen.
Het lijkt er steeds meer op dat het voor de Reinoudhal dezelfde richting opgaat als het Centrumplan van Susteren: net doen of er beweging in zit en ondertussen de boel gewoon op zijn beloop laten. De gemeenteraad gaat zich in april buigen over o.a. de Reinoudhal. Vraag is en blijft, hoe lang blijft het nog kwakkelen? Met besluitlozen die zitting hebben in college en raad, waarschijnlijk tot Sint Juttemis!
![]()
De principes van ein raodslid oet de Nuujstadt
Hae sjpeelt ‘t es of d’r zich ergert, gael en greun
Hae sjtamp óm zich haer, nao rechts en nao lènks
Nemes begrip ziene twiefel al gaar neet in zien eige sjtad
Mer toch blieve plekke in de Raod, eigelik wilt tr ‘t neet mer sjatus en cente, die telle door
Principes? Wie sjrif se det? Raodsleje zónger rögkegraot........
Die haet Ech-
Polemieke (de tant van Lowieke)
![]()
Tunnelvisie
Echt-
Bij flinke regenbuien blijkt de tunnel zo lek als een mandje. ProRail én Echt-
Met name de oudere generatie in Susteren, die nog weten hoe en wanneer deze spoortunnel is aangelegd zijn de mening toegedaan dat er andere maatregelen nodig zijn om én de tunnel veiliger te maken én dat het onderhoud anders moet! Vooralsnog is het hopen dat er géén ernstige ongelukken gebeuren. Een andere manier om verantwoordelijken de ogen te openen bestaat er blijkbaar niet in deze kwestie!
![]()
GroenWatte?
De zingende tandarts uit Nieuwstadt heeft het besluit genomen om zijn lidmaatschap van GroenLinks op te zeggen. Reden? De landelijke fractie steunt de nieuwe Afghanistanmissie. Respect voor een besluit dat voor hemzelf verstrekkende gevolgen heeft / kan hebben. Gevolgen, hem kennende, waar hij over nagedacht heeft. Het zou zelfs kunnen betekenen dat hij opstapt als raadslid of dat hij juist als eenmansfractie verder gaat. Dat laatste wederom betekent een nieuw en groter dilemma.
Gekozen vóór GroenLinks in de raad van Echt-
Natuurlijk speelt ook mee dat de fractievoorzitter van GroenLinks de afgelopen week
tot aan het partijcongres een zigzag koers heeft gevaren. Samen opstappen, met zijn
tweeën verder onder een nieuwe naam (M&M) en dienstbaar blijven aan de burgers van
Susteren. Daar zit nu ook de valkuil. Eenmaal gekozen voor de idealen die je hebt
uitgedragen, kun je niet volharden om daarna stug in het pluche de rit uitzitten
tot aan de volgende gemeenteraad-
Reactie DES: Het geschetste dilemma voor beide raadsleden van GrLi is voor onze partij een bevestiging temeer, dat politieke landelijke partijen niet thuishoren in de lokale politiek.
![]()
Campagne (vervolg)
Een ingezonden reactie over de inhoud die vorige week in deze column stond is reden om even stil te staan en een moment van bezinning in acht te nemen. Natuurlijk kunnen de overpeinzingen die hier aan het papier zijn toevertrouwd voor de een keihard of beledigend overkomen, voor een ander mogen ze nog een aantal stappen verder gaan. Even ter opfrissing: het ging over de lijsttrekker van het CDA voor de aanstaande Provinciale Staten verkiezingen.
Voor velen is politiek verworden tot een onfrisse zaak, waarbij door de dames en
heren politici steeds vaker loeihard op de man wordt gespeeld. Dan kan het gebeuren
dat de dame of heer als persoon een gezellige huisvrouw of vader is, maar als partijfunctionaris
een gezicht laat zien, dat op zijn zachts gezegd geen overeenstemming vertoond met
de werkelijkheid. Bij verkiezingen wordt, vooral bij negatieve peilingen, alles op
alles gezet om die om te buigen naar een positief resultaat, met beloftes en toezeggingen,
gemaakte afspraken in achterkamertjes en uiteindelijk wordt niet geluisterd naar
de meerderheid, maar wordt geregeerd door de macht van het getal. Oók in Limburg,
óók in Echt-
Het is niet de bedoeling mensen een rothumeur te bezorgen of hun gezondheid op het spel te zetten. Het is juist de bedoeling, ongeacht welke politieke voorkeur dan ook, ook negatieve karaktertrekjes onder de loop te nemen. Dat kan voor de persoon in kwestie een pijnlijke confrontatie met zichzelf zijn. Politici moeten immers zonder last of ruggespraak hun taak vervullen!
Reactie DES: Tijl Uilenspiegel zij het vroeger al; “De mensen haten me, maar ik heb het er ook naar gemaakt”. Zelfkennis die in het CDA blijkbaar niet aanwezig is!
![]()
Campagne
Het campagnehuis van het Christelijke Dictatoriaal Appel staat in Susteren. Alleen al de ligging roept vragen op. Hoe serieus moet je de lijsttrekker nemen als je buurman een winkel in carnavalsspullen exploiteert. De uitstalling van maskers in de etalage van de carnavalswinkel moet opboksen tegen het masker van schijnheiligheid dat je toegrijnst vanaf een levensgrote affiche. Verder is de kleur groen ook onderdeel van de traditionele carnavalskleuren, die nu al het straatbeeld in Susteren en de rest van Limburg bepalen.
Dat de burgers zich groen en geel ergeren aan deze partij als lokale coalitiepartner, negeert de lijsttrekker en zijn trawanten al jaren. Daarbij heeft hij als fractievoorzitter bij menig kiezer het schaamrood op de kaken gekregen door met veel poeha dingen te beloven en niets waar te maken.
De nar, het boegbeeld van de vastelaovend, houdt in deze periode menig politicus
een spiegel voor. Dat lijkt verloren moeite, omdat deze lijsttrekker net als zijn
collegae in college en raad van Echt-
Reactie DES: Lowieke zou best nog wat duidelijker kunnen zijn. Deze lijsttrekker heeft regelmatig in de pers (zowel TV als krant) beweerd, dat hij als fractievoorzitter is opgestapt omdat in de Sinterklaasaffaire de wethouder van zijn partij weigerde op te stappen. Die uitspraak is zo hard gelogen dat zelfs het tegendeel niet waar is! In maar liefst twee achtereenvolgende raadsvergaderingen heeft de fractievoorzitter met verve, te vuur en te zwaard, de handelwijze van zichzelf, zijn partij en zijn wethouder verdedigd. De oppositie maakte zich druk om “peanuts” was zijn letterlijke uitsmijter. Alsof 250.000 euro op een onrechtmatige wijze onder ‘vriendjes’ verdelen inderdaad niets voorstelt. De grote rol van de fractievoorzitter in deze affaire is duidelijk te lezen in de betreffende stukken. DES vindt dan ook dat deze man een Oscar heeft verdiend voor de beste bijrol in deze affaire! De begrippen integriteit en eerlijkheid zijn wél bekend in de vocabulaire van deze politicus; maar helaas gedraagt hij zich niet als zodanig.
![]()
Afvalwijzer
Haastige spoed is zelden goed! In plaats van een pas op de plaats te maken krijgen
de inwoners van Echt-
Nog erger is dat zelfs raadsleden van de coalitie zich groen en geel ergeren aan deze bewust gecreëerde situatie en hierin klakkeloos meegaan. Als slachtpaarden laten zij letterlijk de oren hangen naar het gebazel van de coalitie en willen niet accepteren dat velen, om wat voor redenen dan ook, niet beschikken over een internetaansluiting. Daarbij is naar de bereikbaarheid van de lokale omroep niet eens serieus onderzoek gedaan, komt een weekkrant met alle gemeentenieuws niet achter elke voordeur en zwijgen raadsleden in alle talen!
Het besluit terugdraaien en alsnog kiezen voor informatie die alle burgers bereikt betekent gezichtsverlies voor de patsers van het college. Wie wil deze patsbakken op de reguliere ophaaldagen voor restafval aan de straat zetten?
![]()
Openingstijden
Het College van Burgemeester en Wethouders heeft besloten om maar weer eens te morrelen aan de openingstijden van het gemeentehuis. Eenzijdig onderzoek moet het standpunt van deze bestuurders bevestigen dat de openingstijden voor publiek uiterst ruim waren. De bezetting bleek moeilijk te optimaliseren en voor kwaliteitsverbetering bleek helemaal geen ruimte. Bullshit!
Als deze opgegeven redenen een kern van waarheid bevatten, dan is er iets mis met het personeelsbeleid en hebben de betreffende ambtenaren een takenpakket dat voor geen meter klopt. Stap voor stap wordt de burger gedwongen zich te richten naar de doordrammerige regelgeving door bestuurders, ambtenaren en medewerkers.
Onder allerlei valse voorwendsels proberen deze dames en heren ons te laten geloven dat ze het beste met ons voorhebben. Niets is minder waar. De burger moet zich wederom voegen naar de grillen van de loketambtenaren en bestuurders die blijkbaar het woord dienstverlening hebben geschrapt uit hun woordenschat. En de gemeenteraad? Die hangt als altijd schijnheilig onderuit gezakt in het pluche van de raadszetel, nog uitbuikende van de nieuwjaarsrecepties.
![]()
Geen goed begin
Het had zo’n mooi begin kunnen zijn van het nieuwe jaar. Een gemeentebestuur dat
daadwerkelijk laat zien dat hen hun ook menens is met bezuinigingen op een sociale
en maatschappelijk verantwoorde manier. Maar nee hoor, niets blijkt minder waar.
In de aanloop naar 2011 wordt doodleuk de nieuwjaarsreceptie tot vervelens toe gepromoot.
De receptie-
Overigens wat te denken van de meelopers en profiteurs, die zogenaamd uit maatschappelijk
belang een handje komen schudden en kleffe kussen uitwisselen. Op de valreep liet
ook het college zijn ware aard nog eens zien. Nationaal werd actie gevoerd voor het
Glazen Huis en vanuit Echt-
Wie gaf niet thuis om ook een bijdrage te doneren? Juist datzelfde college dat tijdens de nieuwjaarsreceptie breed lachend handjes staat te schudden. Sociaal? Absoluut niet! Nu niet en in de toekomst niet De gedoogsteun die enkele splinterpartijtjes geven aan de huidige coalitie, heeft nu al dezelfde rotte stank aan zich hangen! De coalitie is over de datum.
![]()
Betrokkenheid
Het is nauwelijks te bevatten dat de weersomstandigheden in de afgelopen weken bijna het dagelijks leven compleet in de war heeft gestuurd. Vuilnis werd niet opgehaald, het sneeuwvrij houden van de doorgaande wegen was een hels karwei, laat staan het vrij maken van de binnenwegen. Petje af voor de sneeuwschuivers en zoutstrooiers die door weer en wind het beste er van hebben gemaakt.
Datzelfde petje hoeft echter niet af voor de dames en heren bestuurders en raadsleden. Zij zaten, voor zover ze niet hoefden te werken, gezellig binnen in de warmte. Hoogstens naar buiten om boodschappen te doen en dan weer vlug naar huis. Hoe anders was hun gedrag voor de verkiezingen. Bij de ouderen en alleenstaanden aan de bel trekken om toch maar te vragen op hun te stemmen. Maar nu ze eindelijk eens iets terug konden doen voor mensen die slecht ter been zijn, geven ze niet thuis. Niet eens de moeite om bij de bejaardenhuisjes de stoep te vegen of sneeuwvrij te scheppen.
Het korte-
